xcounter
#

Окупанти почали захищати траншеї від дронів, й мова не про окопний РЕБ

42309
Окупанти почали захищати траншеї від дронів, й мова не про окопний РЕБ

Ворог адаптується до активного використання дронів та посилює свої фортифікації найбанальнішим шляхом

На відео від 501-го окремого батальйону морської піхоти ЗСУ зафіксоване нібито чергове ураження ворожих позицій за допомогою FPV-дронів, але воно також демонструє те, що ворог починає облаштовувати свої окопи й для захисту від БПЛА.

На жаль саме відео від морпіхів недоступне до вбудування через обмеження Facebook, тому залишаємо на нього окреме посилання й вимушені обмежитись скріншотами з нього. На них видно, що ворог над своїми позиціями створює навіси з підручних матеріалів.

Читайте також: Чому Пентагон списує винищувачі F-22, яких й так усього 165 одиниць

Це вже становить перешкоду для ураження дронами зі скидами, а також заважає й FPV-дронам. Й у цій ролі використовуються навіть поцуплені сонячні панелі.

При цьому ворог закриває окопи не лише звершу, а й з боків. Самі роботи над облаштуванням таких навісів не завершені й перекрита лише частина траншей.

Зрештою це все одно не завадило оператору дрона підлетіти до входу у траншею та уразити ворога. Але у будь-якому випадку поява таких навісів дійсно заважає простішому виконанню завдання та вимагає більшої професійності оператора.

Враховуючи те, що ворог дуже сильно вкладається у створення фортифікаційних споруд, цілком можливо очікувати значне розповсюдження аналогічних рішень, коли вся протяжність ворожих позицій буде додатково захищена від дронів, а не лише обмежена бліндажами. Також треба враховувати, що ворог активно нарощує так званий "окопний РЕБ".

Й таким чином попри можливу уяву, що FPV-дрони можуть повноцінно замінити артилерію, зокрема міномети - це не так, про що говорять й самі військові. Бо для мінометної міни подолання таких перешкод не становить складності.

Але, у будь-якому випадку, поширення у ворога таких споруд неодмінно спричинить потребу та більше розповсюдження потужних дронів для скидів мінометних мін. А роль FPV-дрона, як дешевого NLOS-засобу все одно нікуди не подінеться.

При цьому не лише для ураження техніки, а й особового складу, що чудово демонструє відео від СБУ з численними епізодами полювання на живу силу противника.

Читайте також: Латвія поставила Україні кілька Мі-8 та САУ М109, та отримала знижку на NSM