Віцепрем’єр-міністр - міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров опублікував цікаву статистку використання дронів для ураження озброєння, військової техніки та особового складу окупантів.
Вона торкається лише рот БПЛА, які створені у структурі ЗСУ (15 рот), СБУ, Нацгвардії (по одній роті) та підрозділу Держспецзв'язку за один тиждень з 28 серпня по 4 вересня.
Читайте також: Окупанти показали бронепоїзд "Енисей" із краденими вагонами та тягою
Як зазначається, загалом оператори "Армії дронів" уразили 189 одиниць техніки, а у таблиці є конкретна її категоризація. Й саме завдяки цьому можливо виокремити відсоток втрат, які завдають саме дрони-камікадзе, порівнявши її з даними Генерального штабу ЗСУ щодо втрат ворога.
Водночас треба враховувати, що у статистиці Генштабу використовується формулювання "загальні бойові втрати противника", а у наведеній статистиці Міністерства цифрової трансформації використано формулювання "уражено".
При цьому необхідно враховувати, що ураження техніки не завжди призводить до її втрати. Але треба також зазначити, що у наведених даних лише "роти БПЛА", а не всі атаки дронами.
Якщо ж брати всі втрати ворога, то за даними ГШ ЗСУ, з 28 серпня по 4 вересня 2023 року загалом ворог втратив 84 танків, 109 бойових броньованих машин, 208 артилерійських систем, 13 РСЗВ, 39 одиниць спеціальної техніки та 295 автомобілів.
Якщо ж, з усіма обмовками, порівняти дві статистики то, частка дронів буде виглядати наступним чином:
- Танки: 44%.
- Бойових броньованих машин: 57%
- Артилерійських систем: 20,1%
- РСЗВ: 15,3%
- Спеціальної техніки: 2,5%
- Автомобілів: 22.77%
Й таким чином, дрони, а мова вочевидь йде, як про дрони-камікадзе, так й БПЛА зі скидами, найчастіше використовуються для ураження саме бронетехніки, й відповідальні за половину від загальних втрат ворога.
Таку ситуацію цілком поясню те, що дрон є так званим NLOS-засобом, тобто дозволяє уражати цілі поза межами прямої видимості. Це робить їх значно ефективнішими за ПТРК, абсолютна більшість з яких можуть атакувати цілі лише коли вони з'являється у прицілі.
Також треба враховувати, що бронетехніка у русі доволі складна ціль для артилерії, й тому вибір саме дронів-камікадзе для атаки цілком прагматичний.
На другому місці - автомобільна техніка, що легко пояснюється тим, що вона також маневрена та її широким розповсюдженням.
Серед цікавого й те, що у статистиці Міністерства цифрової трансформації фігурує й уражений особовий склад. Ця позначка становить 1,46% від загальних людських втрат РФ за той же період. Останнє прямо вказує на те, що сфера використання дронів саме для ліквідації особового складу поки залишається доволі низькою, хоча потенційно є доволі ефективним засобом.
Читайте також: Французи вважають, що в армії РФ до 2024 року може залишитись від 1500 до 250 танків