Пропагандисти Міноборони РФ оприлюднили кадри роботи свого бронепоїзда "Енисей", котрий начебто курсує по залізницям на тимчасово окупованій частині Донбасу. Ця новина привертає увагу одразу із двох мотивів.
По-перше, цей ворожий бронепоїзд може бути елементом системи захисту залізничних комунікацій по лінії Донецьк-Волноваха-Пологи-Мелітополь, що включені в так званий "коридор" з тимчасово окупованих Донбасу на Крим, перерізати який прагнуть ЗСУ в рамках контрнаступу на Півдні. А по-друге, тут мова про той самий панцерник "Енисей", який окупанти вперше "засвітили" ще в червні 2022 року, і для складення якого, як визнали самі росіяни, вони вкрали тепловози та вагони на Харківщині.
Читайте також: РФ будує під Москвою аналоги Flakturm й стягує все, включно з арктичними "Панцирями": задум України виправдався
За рік після цього в окремих ресурсах можна навіть прочитати, як саме російські загарбники виготовляли свій бронепоїзд "Енисей", і там деталі теж виглядають специфічно. Наприклад, захист вагонів цього панцерника складається із листів сталі товщиною 20-мм та мішків із піском, покладеними із тилової сторони обшивки вагонів. І судячи з усього, тут окупанти покладаються більше саме на мішки з піском, як засіб захисту.
На цьому бронепоїзді начебто стоїть система дистанційного придушення вибухових пристроїв, яка має радіус дії в 20 метрів. Але судячи з усього, самі російські військові на це не дуже покладаються, натомість покладаються, що їх захистить "традиційність" компоновки панцерника – по локомотиву та по "страховочній" платформі на випадок підриву в голові та хвості поїзда.
Ще одна показова деталь – як засіб зв'язку на ворожому панцернику "Енисей" використовується взагалі радіостанція на базі автомобіля Зил-31.
Російські пропагандисти уже заявляють, що зараз вони на тимчасово окупованих територіях України мають начебто аж 5 бронепоїздів, кожен із яких "відрізняється" кустарністю виготовлення. І з цього можна зробити наступне припущення – по мірі того, як ЗСУ наближатимуться до перерізання "коридору" з Донбасу на Крим, та зможуть взяти під вогневий контроль ворожі залізничні комунікації в цьому районі, то російські окупанти можуть почати робити більше таких кустарних бронепоїздів.
Читайте також: РФ каже про пуск "Кинжала" із Су-34, але чи це взагалі можливо