xcounter
#

РФ будує під Москвою аналоги Flakturm й стягує все, включно з арктичними "Панцирями": задум України виправдався

Кремль цілком логічно вклав ресурси у захист саме столиці РФ
Кремль цілком логічно вклав ресурси у захист саме столиці РФ
27464

Кремль не лише силами тисяч осіб будує нові об'єкти ППО навколо Москви, а й перетягує з фронту та інших напрямів ЗРК

Навколо Москви ворог створює нові позиційні райони протиповітряної оборони, вкладаючи значні ресурси у створення аналогів Flakturm - зенітних веж Третього Рейху. Вони являють собою або укріплені насипи, або дійсно вежі, зібрані з металоконструкцій чи залізобетону.

Й про їх побудову відзвітувались у тижневому випуску на центральному телебаченні РФ - "Россия-1", тобто оголосили на всю країну.

Читайте також: Київський Безпековий Форум проведе спецподію за участі екс-директора ЦРУ генерала Девіда Петреуса
ППО Москви

Сенс таких насипів доволі простий - підняти такі засоби ППО, як "Панцирь" вище, збільшивши огляд радіолокаційної станції. Такий насип дає приблизно додаткові 10 метрів, що означає збільшення дальності радіогоризонту з умовних 33 км до 42 км проти цілей на висоті 50 метрів.

Але у деяких випадках ці самі "Панцири" підіймають на спеціальні вежі, які, у випадку висоти 50 метрів, вже дозволяють розширити радіогоризонт проти низьковисотної цілі до 58 км.

ППО Москви

Й саме так вежі дійсно вкрай сильно нагадують Flakturm, якими нацистка Німеччина намагалась відбитися від нальотів стратегічної авіації союзників.

Flakturm
Flakturm

Скільки коштує такі споруди не зазначається, але в інтерв'ю мер Москви Собянін повідомив, що щодня над створенням нових позицій ППО працює 1,5-2 тисячі осіб, а у сюжеті говориться, що на створення однієї позиції йде до 4 діб, включно зі встановленням модульних будинків для розрахунків.

ППО Москви

Тобто мова йде про доволі масштабне вливання ресурсів у вирішення задачі протиповітряної оборони Москви. При цьому, один з військових кидає фразу, мовляв, після "польових умов" нести службу під столицею значно приємніше.

Ще один момент - на фото від мешканців Підмосков'я на позиціях були помічені ЗРГК "Панцирь" в арктичній версії. При цьому добре видно, що локації для зйомки російські пропагандисти шукали доволі ретельно й в інших випадках нові позиції ППО під Москвою значно простіші та просто зібрані з бетонних блоків.

ППО Москви

Враховуючи слова російського зенітника та "арктичні" "Панцирі" стає ясно, що для посилення ППО Москви ворог знімає сили з фронту та інших менш пріоритетних для нього напрямів.

А пояснюється це наступним чином: "у Москви нові виклики, які пов'язані з безпекою самої столиці - нальоти безпілотників. Головна задача цих атак - посіяти паніку, невпевненість у своїх силах, спроба підірвати віру у державу, як таку. Все суворо із дотриманням натівської концепції психологічної війни".

Й таким чином удари дронами по Москві досягли своєї основної мети - змусити ворога сконцентрувати саме у районі своєї столиці максимальну кількість засобів, тим самим зменшивши їхню кількість на фронті.

Також треба розуміти той факт, що РФ є величезною за площею країною, що грає проти неї й забезпечити аналогічний захист всієї своєї території, навіть у межах дії українських дронів-камікадзе вона не може. Тобто завдавати удари по інших об'єктам також стане легше, як й діяти на передовій.

Читайте також: У ГУР підтвердили чим саме вибивають стратегічну авіацію РФ: про що розповів фільм "Збиті льотчики росії"