xcounter
#

У ГУР підтвердили чим саме вибивають стратегічну авіацію РФ: про що розповів фільм "Збиті льотчики росії"

Палаючий Ту-22М3 на авіабазі "Солці"
Палаючий Ту-22М3 на авіабазі "Солці"
10977

Також оголошено й кількість уражених за весь час Ту-95 та Ту-22, удари по яких по суті є унікальними в історії операціями

Головне управління розвідки Міністерства оборони України опублікувало годинний фільм про знищення російської авіації, який охопив весь період повномасштабної агресії, від початку вторгнення, до унікальної операції з угоном Ми-8АМТШ.

У ньому також міститься розповідь про те, як Україна змогла здійснити об'єктивно неможливе - дістати стратегічну авіацію РФ, яка здійснює запуски ракет за сотні кілометрів від кордону та базується у глибокому тилі ворога.

Читайте також: Про лінії оборони, неочікувані наступи та резерви окупантів: Тарнавський розповів про бойові дії на півдні

Останнє дійсно є унікальною операцією в історії загалом, бо дальність до цілі, перевага ворога у повітрі, а головне - відсутність будь-яких традиційних засобів призвела до дійсно творчого підходу до цього завдання.

Так, ГУР підтвердило, що для ударів по аеродромах "Енгельс" та "Дягілево" фахівцями ГУР було використано конвертовані радянські та дуже архаїчні розвідувальні БПЛА Ту-141 "Стриж".

В результаті атаки 5 грудня 2022 року "Дягілево" було суттєво пошкоджено один стратегічний ракетоносій Ту-95 та дальній бомбардувальник-ракетоносій Ту-22М3. Момент удару при цьому збігся з активністю неземного технічного персоналу і шестеро російських військових загинуло, ще 11 отримали поранення.

Ту-22М3  у Дягілево
Пошкоджений Ту-22М3 у Дягілево

Трохи пізніше у цей же день "Стриж" прилетів на центральну авіабазу стратегічної авіації РФ "Енгельс" у Саратівській області. У результаті цієї атаки було пошкоджено два Ту-95.

А ось вже у серпні цього року для атак аеродрому "Солці" а також "Шайковка" де базувались Ту-22М3 використовувався інший тип дронів. Як зазначається у сюжеті: "загалом за три дні серпня ворожа авіація втратила знищеними два Ту-22, ще два було суттєво пошкоджено".

Такий результат був досягнутий завдяки використанню дронів невеликого розміру, які запускались з самої території РФ. За розміром вони близько метра, розповів, точніше показав очільник ГУР МО Кирило Буданов. Також він зазначив, що ніякої таємниці у цьому немає, бо російські слідчі органи вже знають звідки ці дрони запускались й приховувати це не має сенсу.

Й таким чином, завдяки саме БПЛА так звані "ВКС" РФ втратили пошкодженими три Ту-22 та три Ту-95, ще два Ту-22 було знищено. Й зазначимо, що питання відновлення літаків такого класу для РФ доволі не тривіальна задача й не факт, що буде виконана, й таким чином у повноцінні втрати можливо записати вісім машин дальньої авіації РФ: п'ять Ту-22 та три Ту-95.

Читайте також: У ВМС ЗСУ показали невдалу висадку ворога, але найцікавіше — чим саме вполювали російський "Тунець"