xcounter
#

Австралія обрала БМП на 3,4 млрд доларів: вибір був між Lynx від Rheinmetall та корейською AS21 Redback від Hanwha

Lynx від Rheinmetall та AS21 Redback від Hanwha
Lynx від Rheinmetall та AS21 Redback від Hanwha
7816

Контракт за програмою Land 400 Phase 3 охоплює 129 БМП з локалізацією виробництва у самій Австралії

Уряд Австралії оголосив переможця у конкурсі на постачання бойових машин піхоти за програмою Land 400 Phase 3, яка передбачає заміну бронетранспортерів M113AS4 на нову машину.

Сам конкурс у форматі вибору між Lynx від німецького Rheinmetall та AS21 Redback від корейської Hanwha тривав з 2019 року, й саме корейська БМП була обрана переможцем за результатом порівняльних випробувань.

Читайте також: "Вагнер" готується до дій у Литві та Польщі й активно шукає поповнення серед білорусів

Загальна вартість Land 400 Phase 3 наразі оцінена у 5-7 млрд австралійських доларів (3,4-4,7 млрд доларів США), й передбачає закупівлю 129 БМП, а для їх створення в Австралії буде створено нове підприємство, яке буде збирати ці машини із широким ступенем локалізації.

Водночас потенційний контракт спочатку був значно масштабнішим й передбачав замовлення 450 бойових машин піхоти, але у квітні цього року був скорочений втричі. Причиною цього рішення стало оцінка реальних сценаріїв бойових дій, за яким вірогідність війни на суходолі була визнана малоймовірною, тому гроші перенаправили на флот, ракетне озброєння, включно з HIMARS та протикорабельні можливості.

Строк підписання контракту з корейською Hanwha очікується лише на рівні кінця 2023 року. А строки реалізації на виробництво 129 одиниць AS21 Redback визначені у межах - перша БМП у 2027 році, остання - у 2028 році.

З боку Defense Express зазначимо, що вибір між пропозицією Rheinmetall та Hanwha насправді доволі прагматичний. Й він полягає не скільки у питанні характеристик самих машин, бо мова в обох випадках йде про сучасні БМП у які замовник міг вносити відповідні зміни. Зокрема озброєння обох машин у будь-якому випадку було однаковим - бойовий модуль від австралійської компанії EOS.

Основними причинами вочевидь стало те, що корейська оборонна промисловість реалізує значно швидші теми співробітництва, ніж німецька оборонна промисловість. Також необхідно зазначити, що Австралія у 2021 році замовила у Hanwha 30 САУ K9, хоча також у квітні скоротила це замовлення вдвічі.

А ось Rheinmetall (спільно з Krauss-Maffei Wegmann) за програмою Land 400 Phase 2 виграв контракт на постачання 211 колісних бойових машин Boxer за контрактом на 5,2 млрд австралійських доларів (3,5 млрд доларів США). За обома цими контрактами виробництва озброєння відбувається у самій Австралії.

Й зрештою Австралія здійснює доволі прагматичні кроки, бо створивши спільні підприємства країна не лише фактично залишає гроші у себе, а цілком може перенаправити виробничі потужності на експорт озброєння після вирішення своїх завдань.

Зрештою нагадаємо основні характеристики AS21 Redback, головними фішками якої, є "прозора броня", п'ятишаровий модульний захист, включно з інтеграцією комплексу активного захисту Iron Fist:

  • маса 42 тонни
  • дизельний двигун МТ-881 потужністю 1000 к. с.
  • гідромеханічна трансмісія Х-1100-5В
  • швидкість 65 км/год
  • запас ходу – 500 км
  • 3 члени екіпажу + 8 десантників
  • озброєння – 30-мм автоматична гармата MK44S Bushmaster II (є опція заміни на 40-мм гармату), спарений 7,62-мм кулемет MG, два ПТРК Spike LR2, 12,7-мм кулемет
Читайте також: За чим поїхав й що привіз до КНДР Шойгу: й мова точно йде не лише про боєприпаси