xcounter
#

У США запустили перший функціонал загальної системи управління РЕБ про яку писав Залужний

4874
РЕБ є ще один вимір бою
РЕБ є ще один вимір бою

Система EMBM-J​ лише має базові й окремі функції, але такі автоматизовані системи управління - це єдиний шлях ведення бою у радіоелектронному вимірі

Потреба та поширення засобів радіоелектронної боротьби, як один з елементів протидії дронами, насправді викликає ще один рівень проблеми - як ними керувати.

Бо апроксимована ситуація, коли на кожній одиниці бронетехніки та на кожній позиції стоїть "окопний РЕБ", а "над ними" на вищому рівні працюють вже системи батальйонного та бригадного, формують просте питання - а як цим керувати та взаємодіяти. Бо завжди треба пам'ятати, що РЕБ працює в обидва боки.

Читайте також: Окупанти почали захищати траншеї від дронів, й мова не про окопний РЕБ

Й саме про ці речі у роботі "Сучасна позиційна війна та як у ній перемогти" писав Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний.

Водночас у США лише декілька днів тому офіційно повідомили про запуск лише першої версії, з обмеженим функціоналом, а точніше взагалі лише окремих функцій, системи EMBM-J - системи управління електромагнітним боєм.

РЕБ США

EMBM-J відповідно до повідомлення Агенції оборонних інформаційних систем збройних сил США (DISA), має мінімальну можливу життєздатність, але буде масштабуватись та розвиватись. Тобто до повної інтеграції цієї системи та умовного прийняття на озброєння в збройних силах США, ще дуже й дуже далеко.

Метою EMBM-J є "надання всебічної інформації щодо стану електромагнітного середовища" бойовим командуванням та об'єднаним оперативним групам. У повідомленні відомста зазначається, що "цей інструмент забезпечує командиру здатність швидко діяти шляхом візуалізації загальної оперативної картини РЕБ та є першим кроком на шляху до досягнення переваги у цьому середовищі".

А простою мовою, це автоматизована система обміну інформацією про роботу всіх засобів РЕБ, а й відповідно й радіоелектронної розвідки, яка стікається до одного центру, обробляється та розподіляється вниз до найнижчого "піхотного" рівня. Тобто фактично на загальній автоматизованій системі управління військами заявляться ще один "рівень" або "шар" з вичерпною інформацією й про цей вимір бою.

На словах можливо все дуже просто, на практиці - потреба до кожного "окопного" засобу РЕБ додати зв'язок із загальною системою автоматизованого управління. Але це дійсно є єдиним шляхом систематизації та взаємодії використання цих засобів разом з всіма іншими складовими та можливостями збройних сил.

РЕБ США

При цьому у США дуже серйозно підходять до питання саме такого використання РЕБ, бо певні експерименти щодо ситуаційної обізнаності на найнижчому рівні у цьому вимірі активізувались ще на початку 2021 рік у межах проєкту Network CFT, який має дати можливість піхотинцям "бачити" радіохвилі.

Читайте також: Чому Пентагон списує винищувачі F-22, яких й так усього 165 одиниць