За інформацію Defense Express, відсьогодні генеральним директором ДП "Завод імені В. О. Малишева" призначено Якова Мормило, який донедавна керував ДП "Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені O.O. Морозова".
Нагадаємо, попередній керівник ЗІМ Василь Крилас (звільнений 13 жовтня 2021 року) був призначений на посаду гендиректора заводу у січні 2020 року.
Читайте також: Міноборони хоче "перевзути" Т-72 та інженерні бронемашини на гусениці від Т-80
З початку 2021 року його прізвище стало фігурувати в численних медійних скандалах.
Так, через борги по зарплаті одна з профспілок держпідприємства навіть вимагала його звільнення. Крім того, за керівництва Василя Криласа було зірвано одразу два "іміджевих" контракти.
Мова йде про підготовку корпусів танків Т-64 для подальшого їх перероблювання до версії Т-64БМ2 на ХБТЗ (крім того, ЗіМ мав поставити низку нових комплектуючих до цих машин, наприклад, двигуни 6ТД-1). Планувалось, що на параді в честь 30-річчя Незалежності України мали бути показані десять Т-64БМ2, по факту було поставлено лише чотири такі машини.
В тих же урочистостях мав взяти участь і замовлений на початку цього року ДК "Укрспецекспорт" демонстраційний зразок танка БМ "Оплот", який для участі в військовому параді доробили в авральному порядку з залученням працівників інших держпідприємств Харкова (навіть тіх, що не входять в "Укроборонпром").
Однак "сира" машина зламалася вже перед другою репетицією й надалі в тренуваннях та власне заході участі не брала.
Водночас у цьому році ЗІМ отримав важливий контракт з Пакистаном (й має отримати ще декілька замовлень від цієї країни) на ремонт танкового парку Т-80УД на суму у $85,6 млн й для держпідприємства вкрай важливо вчасно виконувати всі зобов’язання за новими контрактами перед давнім замовником.
Своєю чергою, ХКБМ уклало низку значних контрактів з Міноборони. Зокрема, на постачання 75 БТР-4 у різних версіях. Проте виконання цих контрактів йде дуже складно, зокрема, через брак корпусів і вчасне отримання комплектуючих.
Задля фінансування проектів керівництво ХКБМ вже взяло комерційні кредити на достатньо обтяжливих умовах.
Також надзвичайно проблемно виглядає контракт з ремоторизації штатних БТР-4. Йдеться про заміну двигунів 3ТД-3 на Deutz у лінійних бронетранспортерах, які проходять службу в Збройних силах України.
До 25 грудня 2021 року ХКБМ має здати замовнику 15 ремоторизованих БТР-4Е. Проте на сьогодні завершені роботи лише по чотирьом машинам. За інформацією Defense Express, існують значні проблеми з комплектацією решти 11 БТР-4Е.
Досить дивно, що "Укроборонпром" ухвалює рішення про призначення Якова Мормило директором Заводу імені Малишева при наявності низки проблем, пов’язаних з виконанням поточних контрактів на ХКБМ.
Читайте також: "Укроборонпром" завершив заводські випробування РЛС "Мінерал-У" для комплексу "Нептун"