Прес-служба ПАТ "Завод "Маяк" (входить до складу ДК "Укроборонпром") оприлюднила відео з випробувань сигнального піротехнічного виробу СП "Спалах-1".
Відзначається, що ця розробка київських зброярів є українським аналогом радянських сигнальних мін СМ-320 з розширеними можливостями.
Читайте також: Влітку Завод "Маяк" почне випробовування піхотної версії великокаліберного кулемета КМ-12,7
Зокрема, окрім традиційного ініціатора "дротовою розтяжкою", у зразку від Заводу "Маяк" реалізована можливість підключення пристрою датчика руху. Може бути виготовлений у сезонному або ландшафтному забарвленні.
![Спалах-1](/media/contentimages/4cb608709ee97ffd.jpg)
СП "Спалах-1", першою чергою, призначений для охорони бойових позицій, арсеналів та складів від проникнення диверсійно-розвідувальних груп ворога. Крім того, цей піротехнічний засіб може бути використаний як нелетальний пристрій, яким позначається територія мінного поля.
![СМ-320](/media/contentimages/484608707a27d49e.jpg)
"На відео випробування пілотної партії, яка була закладена у 2015 році. Всі елементи піродинаміки спрацьовують, стійкість хімічної композиції до зберігання підтверджена часом. Готові до постачання у Збройні Сили України", - наголошують у прес-службі підприємства.
![Спалах-1](/media/contentimages/cc4608709e1bc05a.jpg)
Нагадаємо, останнім часом на ПАТ "Завод "Маяк" активізували багато більш ранніх проектів та почали працювати над новими.
![Маяк](/media/contentimages/21160870a70aa2fe.jpg)
Зокрема, за минулий рік були представлені такі зразки стрілецького озброєння як, дві далекобійні гвинтівки великого калібру – снайперська "Володар обрію" (калібру 12,7х114 HL) та антиматеріальна "Нічний хижак" (калібру 14,5 мм), великокаліберні танкові (КТ-12,7) та піхотні (КМ-12,7) кулемети та мультикаліберна платформа "КалашНаш".
![КТ-12,7](/media/contentimages/d7e60870a8678e43.jpg)
Також на підприємстві працюють над створенням невеликих некерованих боєприпасів (своєрідних мінібомб) для ударних дронів, як то КЗ-4800 та РКГ-1600, а також їх навчально-імітаційних версій.
![НІ-КЗ-4800](/media/contentimages/b9760870b7ea2a35.jpg)
Крім того, на Заводі "Маяк" запущена лінія з виробництва запасних частин до спареної зенітної установки ЗУ-23-2, продовжується серійне виготовлення кулеметів КТ-7,62 для бронетехніки та розпочався гарантійний ремонт 120-мм мінометів М-120-15 "Молот". До того ж на підприємстві представлена й доопрацьована версія цього міномету.
Читайте також: Чим оновлений міномет "Молот" відрізняється від попередника: відбулася презентація модернізованого озброєння (відео)