ПАТ "Завод "Маяк" (входить до складу ДК "Укроборонпром") та ГО "Аеророзвідка" спільно розробили боєприпас для застосування з мультикоптерів ударного типу.
Першим носієм "мінібомб" став один з важких мультикоптерів "Аеророзвідки", який переобладнали для скидання боєприпасів.
Читайте також: Завод "Маяк" опанував серійне виробництво ЗІП для зенітних установок ЗУ-23-2
Ударний "дует" був випробуваний на базі 235-го міжвидового центру підготовки військових частин і підрозділів (полігон "Широкий Лан") під час командно-штабних навчань, яки проходили наприкінці листопада – початку грудня 2020 року.
Відзначається, що це був перший випадок, коли ударний БПЛА "Аеророзвідки" був включений в програму навчань загальновійськового бою. Втім це не завадило досвідченим операторам успішно вразити всі цілі під час тестів.
Нагадаємо, на вищезгаданих КШН, окрім батальйонних навчань з бойовою стрільбою 28 ОМБр імені Лицарів Зимового Походу Сухопутних Військ ЗСУ, Командування Збройних сил намагалося відтворити та практично відпрацювати узагальнений бойовий досвід набутий українськими підрозділами під час проведення АТО/ООС та ретельно проаналізований та врахований досвід нещодавніх бойових дій у Нагорному Карабаху.
Для цього, окрім вже звичних засобів ураження (артилерії, бронетехніки, авіації тощо), що стоять на озброєнні ЗСУ, були застосовані (а подекуди й вперше презентовані) й численні нові зразки та відпрацьовані окремі види спільного застосування такої техніки при веденні бойових дій.
Зокрема дуже масштабно був представлений безпілотний компонент. Окрім "бомбардувального" дрону від Заводу "Маяк" та "Аеророзвідки", в активній фазі навчань взяли участь розвідувальні безпілотні комплекси Fly Eye (виробництва польської WB Electronics), "Лелека-100" (виробництва "ВІК "Девіро"), PD-2 (від UkrSpecSystems) та ударно-розвідувальний БпАК Bayraktar TB2 (виробництва турецької компанії Baykar Makina).
Читайте також: Найцікавіші розробки оборонно-промислового комплексу України, які можуть вийти на полігони у 2021 році