На початку березня цього року фахівці ПАТ "Завод "Маяк" (входить до складу ДК "Укроборонпром»") почали виконувати свої зобов’язання по гарантійному та післягарантійному ремонту 120-мм мінометів М-120-15 "Молот".
На підприємстві відзначають, що "вперше, на сьомому році експлуатації мінометів в умовах війни, їх ремонт буде здійснюватися на підприємстві-виробнику, згідно з відповідною процедурою, з перевіркою процесів ремонту представником Замовника".
Читайте також: В цьому році ЗСУ можуть придбати великокаліберні снайперські комплекси від Заводу "Маяк" (відео)
Наразі проходить діагностика збірних вузлів до мінометів, яка дасть можливість виявити та усунути всі можливі недоліки.
Лише після всеосяжної перевірки всіх складових та вузлів озброєння, на держпідприємстві почнуть власне ремонтно-відновлювальні роботи.
Нагадаємо, наприкінці січня цього року на ПАТ "Завод "Маяк" провів офіційну презентацію модернізованої версії 120-мм міномету М-120-15 "Молот". Оновлена версія отримала вдосконалену опорну плиту й механізм ходу з покращеними характеристиками.
Однак найбільшу увагу спеціалісти підприємства приділили питанню безпеки, а саме унеможливленні так званого "подвійного заряджання", котре в більшості випадків й призводить до трагічних інцидентів під час використання озброєння такого типу.
Так, на заводі було створено новий біметалевий запобіжник, в якому окремі залізні елементи були замінені на більш стійку до корозії та високих температур "збройову латунь".
На підприємстві переконані, що модернізована версія буде максимально безпечною при використанні. Так, під час випробувань з оновленого М-120-15 було випущено п’ять тисяч пострілів, без якихось проблем чи ускладнень в процесі стрільб.
Наразі, після низки інцидентів в попередні роки, які призвели до загибелі та поранень українських військовослужбовців, експлуатація міномета "Молот" було припинена.
"На цей час у ЗС України прийняте рішення щодо припинення експлуатації мінометів калібру 120 мм М-120-15 Молот", - повідомила прес-служба Міноборони у серпні минулого року.
"Міноборони, проаналізувавши негативний досвід закупівлі мінометів вітчизняного виробництва, досконало вивчило стан наявних розробок нових зразків мінометів та здійснює їх закупівлю після проведення повного комплексу випробувань та прийняття на озброєння ЗС України", - додавалося у повідомленні.
З огляду на нові реалії та вимоги, на заводі проводять роботу з постановки оновленої версії міномета на озброєння, після всіх необхідних перевірок.
"Військове представництво перевіряє якість мінометів, далі міжвідомча комісія ухвалюватиме остаточне рішення щодо подальшої долі "Молота", - відзначив головний конструктор ПАТ "Завод "Маяк" Олександр Гордєєв.
Читайте також: Міноборони в рамках ДОЗ-2020 закуповує 120-мм міномети в Болгарії