Відзначається, що болгарські міномети зареєстровані у класифікаторі НАТО, мають сертифікати якості, відповідності та походження продукції.
Основною причиною придбання цьогоріч болгарських ЕМ-120 у Міноборони називають відсутність на сьогодні серійних та прийнятих на озброєння вітчизняних зразків 120-мм мінометів.
![М120-15 "Молот"](/media/contentimages/b535f3ea9919fdb8.jpg)
Зокрема, Збройні сили, за відповідним рішенням, припинили експлуатувати 120-мм міномети М120-15 "Молот" виробництва ПАТ "Завод "Маяк" (входить до складу ДК "Укроборонпром"), що постачалися ЗСУ в минулі роки.
Своєю чергою, вітчизняні міномети калібром 120 мм, що розроблені в рамках дослідно-конструкторської роботи УПІК-120, проходять державні випробування з лютого цього року. За планами Міноборони, до кінця цього року вони мають бути завершені.
![МП-120](/media/contentimages/76c5f3ea9a922e85.jpg)
"Міноборони, проаналізувавши негативний досвід закупівлі мінометів вітчизняного виробництва, досконало вивчило стан наявних розробок нових зразків мінометів та здійснює їх закупівлю після проведення повного комплексу випробувань та прийняття на озброєння ЗС України", - наголошується в повідомленні Міністерства оборони України.
![міномет "Бучарда"](/media/contentimages/e165f3ea9b6078d6.jpg)
Прес-служба Міноборони відзначила, що перевірила міномети EMCO на наявність сертифікатів якості, відповідності та походження озброєння. Також підтверджено, що всі ЕМ-120 виготовлені у 2020 році й вдалося зменшити їх вартість за рахунок відкритих торгів.
Читайте також: "Українська бронетехніка" повідомила ситуацію навколо лінійки нових українських мінометів