xcounter
#

Завод "Маяк" вперше презентував дві великокаліберні гвинтівки з дальністю стрільби 3 км (відео)

25608
 Великокаліберні снайперські гвинтівки 12,7 та 14,5 мм від ПАТ "Завод "Маяк"
Великокаліберні снайперські гвинтівки 12,7 та 14,5 мм від ПАТ "Завод "Маяк"

Держпідприємство створило дві надпотужні великокаліберні гвинтівки калібром 12,7 та 14,5 мм

Українські зброярі, що працюють на ПАТ "Завод "Маяк" (входить до складу ДК "Укроборонпром") розробили дві далекобійні гвинтівки великого калібру, що здатні вразити ціль на дистанції до 3 км.

Одна з них, так звана "болтова" снайперська гвинтівка має калібр 12,7 та назву "Володар обрію". За словами винахідників, вона здатна пробити броню радянського БТР чи пошкодити гусеницю танка, йдеться у сюжеті програми "Спецкор", телеканалу "2+2".

Читайте також: "Івченко-Прогрес" закуповує близько 200 елементів для двигунів крилатих ракет

Інша розробка фахівців держпідприємства, "піхотна гармата" має калібр 14,5 мм та аналогічну дальність у 3 км. Ця надзвукова зброя оснащена глушником та компенсатором віддачі.

"Її за 700 метрів не чутно, а ти працюєш на 3 км. Тобто цілком не зрозуміло, він (постріл) на надзвуковій швидкості прилітає. Що прилітає, звідки прилітає та як з цим боротися - незрозуміло", - відзначив заступник гендиректора з виробництва Заводу "Маяк" Олександр Гордєєв.

гвинтівка
Великокаліберна гвинтівка 12,7 мм "Володар обрію" виробництва ПАТ "Завод "Маяк"

"У цієї гармати віддача менше, ніж у тієї 12,7 калібру", - додав він.

Олександр Гордєєв один з розробників обох гвинтівок. Він воював та каже, що ця ідея народилися ще у зоні АТО, коли тривали бої за Донецький аеропорт та Маріуполь. Тоді "на колінах" зібрали перши зразки та побачили ефект. А вже в Києві на потужностях Заводу "Маяк" втілили у реальність.

гвинтівка
Великокаліберна гвинтівка 14,5 мм від ПАТ "Завод "Маяк"

Чи з’явиться вона в армійців – рішення за Міноборони України. Втім розробники переконані – результат буде позитивним, адже такої зброї бракує на передовій.

гвинтівка
Олександр Гордєєв та нові снайперські гвинтівки

Варто також додати, що у цьому році працівники ПАТ "Завод "Маяк" відновили роботу та почали постачання танкових кулеметів КТ-7,62 для БТР-4. Зокрема під час тестів було перевірено справність роботи цієї зброї в усіх можливих кліматичних зонах та проведено 25 тисяч пострілів

Читайте також: Підствольні та автоматичні гранатомети на полі бою - як допомогти армії перемогти