Під час доповіді на засіданні підсумкової колегії міноборони РФ очільник відомства Сєргей Шойгу повідомив про результати зусиль із нарощування випуску військової продукції. Для цього було введено 12-годиний робочий день та 6 денний робочий тиждень, а на деяких підприємствах було встановлено й трьох змінний робочий графік, а до роботи залучено зеків. Також було введено кримінальне покарання за невиконання оборонного замовлення строком до 10 років. А метод "батога" став основним мотивувальним заходом, разом із "наздоганяючими графіками".
Разом зі значним вливанням коштів у військову промисловість це дозволило РФ збільшити випуск основних зразків озброєння та військової техніки на 30%, а боєприпасів до ракетно-артилерійського озброєння та авіаційних засобів ураження від 69 до 109%.
Читайте також: Ізраїль продає ЗРК Spyder для заміни комплекса "Куб", але покупцем буде не Україна
Але, як заявив Шойгу, державне оборонне замовлення на 2022 рік станом на кінець року виконано на 91%. При цьому вся військова промисловість РФ переведена на фактичне ручне управління з формуванням подекадного графіка. Контроль за виробництвом здійснює оперативна група міноборони, військово-промислової комісії, міністерства промисловості та торгівлі й представників військової промисловості.
На наступний рік, для пришвидшення випуску озброєння, у РФ вже задіяний механізм з перенесенням здачі найбільш дефіцитних зразків озброєння з 2024-2025 року на 2023. Також для російської військової промисловості створені доволі льготні умови, зокрема понад 830 працівників галузі були звільнені від мобілізації. А ватажок рашистів Володимир Путін заявив, що у міноборони РФ взагалі немає фінансових обмежень.
В цій ситуації буде вкрай невірно приймати слова Шойгу за "чисту монету" і, як мінімум, їх цілком можливо вважати вкрай прикрашеними. Але і в цьому випадку 30% збільшення кількості випуску основних типів озброєння ніяким чином не корелюються з наявними втратами РФ, а також більш ніж амбітними планами щодо збільшення збройних сил до 1,5 млн та формуванням нових з'єднань включно з артилерійськими дивізіями, бригадами армійської авіації, полками бомбардувальників тощо. Ці темпи не корелюються навіть з планами навіть озброїти 200-тисячний резерв.
Також Шойгу побідкався та попри те, що очолює міноборони РФ понад 10 років, звинуватив попередника - Сєрдюкова. Мовляв, у 2008-2012 роках були повністю знищені військові ремонтні потужності. Тому у наступному році будуть створені ще три ремонті заводи, на додачу до вже двох відкритих у цьому році, а також посилені ремонті підрозділи у самих військах.
Але, у будь-якому випадку, необхідно розуміти, що РФ має значний військовий промисловий комплекс та можливість направити абсолютно всі ресурси для забезпечення бойових дій, ціною знищення власної економіки, введенням карток на харчі, продрозверсток й всіх інших заходів з арсеналу СРСР.
Читайте також: Пакет допомоги від США на майже 2 млрд доларів: ЗРК Patriot і не тільки - кількість та скільки часу необхідно навчатись