Пропонуємо ознайомитися з оглядом новин та матеріалів тижня, короткий опис яких ми зібрали для вас у цій статті.
Ракети для Mark VI. У США стверджують: патрульні катери Mark VI для України можуть отримати зброю з більшою вогневою потужністю.
Читайте також: Чому Польщі необхідно модернізувати власні БМП-1, якщо є "Борсук"
Йдеться про малогабаритні протикорабельні ракети типу ВGM-176В Griffin (хоча на катери також можуть встановлюватися малогабаритні ракети Hellfire). Крім того, додатково на Mark VI планується встановлення систем управління та самонаведення ракет на цілі.
Цих ракет буде цілком достатньо для знищення невеликих катерів чи малотоннажних кораблів противника, однак за певних умов вони також можуть бути загрозою і для корвета чи фрегата.
Руйнуємо міфи про "Нептун". Ракетний комплекс "Нептун" для російської пропаганди, з того самого часу, як з’явилося перше фото ракети Р-360 у 2015 році, став важливою "ціллю". Кремль щосили намагався скомпрометувати українську ракету й використовував для цього усі можливі засоби.
Ми вирішили зруйнувати ці ворожі міфи навколо "Нептуна", тож поспілкувалися з Генеральним конструктором – Генеральним директором ДержККБ "Луч" Олегом Коростельовим. Також ми поцікавилися про створення ще більш далекобійної версії "Вільхи". Про все це можна прочитати в нашому матеріалі.
Канада обирає винищувач. В країні хочуть замінити парк застарілих CF-18. Серед претендентів – F-35 від компанії Lockheed Martin, F/A-18E/F Super Hornet від Boeing, а також Gripen-E від компанії Saab.
Вартість контракту орієнтовно оцінюється в 19 млрд канадських доларів (14 млрд доларів США). Усього Канада планує придбати 88 винищувачів. Компанії-конкуренти мають запропонувати рішення, які будуть вигідні канадським оборонним підрядникам та іншим підприємствам.
Парашутний зашморг. Тендер щодо закупівлі парашутних систем пройшов прозоро — такою була реакція Командування Повітряних Сил ЗСУ на публікацію, яка була оприлюднена на нашому сайті 1 серпня під назвою "Золоті парашути: ВПС України купують парашутні системи удвічі дорожче, ніж їм пропонують".
Але далі історія почала набувати нових деталей. Про них – в нашому новому матеріалі.
Як в США шукають заміну AH-64 Apache. Протягом багатьох років AH-64 Apache був найкращим ударним літальним апаратом армії США. Здається, зовсім скоро це може зміниться.
Приблизно у 2030 році армійський розвідувально-ударний "вертоліт майбутнього" (FARA) займе почесне місце AH-64 Apache. Але поки – трохи деталей.
Про найбільший у світі (з тих, що існують сьогодні) гідролітак. Перший китайський гідролітак AG600 Kunlong вперше піднявся у повітря з моря.
Kunlong - найбільший у світі гідролітак, і, хоча китайські державні ЗМІ не говорять про це, він, безсумнівно, буде використовуватись у військових цілях. Очікується, що він буде літати з материкової частини Китаю на острівні бази Пекіна в Південно-Китайському морі.
Про "Варта" і "Новатор". ТОВ "Конструкторсько-виробниче підприємство "Українська бронетехніка" поставило понад 250 СБА "Варта" та "Новатор" до Нацгвардії та Збройних сил України.
Наш кореспондент поспілкувався з генеральним директором КВП "Українська бронетехніка" Владиславом Бельбасом та дізналися, на що здатні ці машини та які їх перспективи.
Гарної неділі!
Читайте також: "Українська бронетехніка" повідомила ситуацію навколо лінійки нових українських мінометів