Служба безпеки України показала відео рейду морських дронів Sea Baby з новим оснащенням у вигляді бойових модулів із великокаліберними кулеметами.
Рейд був здійснений в ніч з 5 на 6 грудня у Керченську бухту, де стався бій проти російських вертольотів, літаків та патрульних катерів. При цьому для ворога наявність на українських морських дронах нового типу озброєння стала несподіванкою. Бо замість безкарної роботи, як по мішенях, отримав вогонь у відповідь.
Читайте також: Літак FA-50 стане базою для відточування автономних польотів
"Перехоплений російський радіообмін свідчить, що на бортах вертольотів є вбиті та поранені. Самі ж вертольоти отримали значні пошкодження і тепер потребують капітального ремонту", - йдеться у дописі. Під час цього рейду також була уражена баржа, на якій окупанти перевозили військову техніку та обладнання для ремонту Кримського мосту.
Зазначимо, що дрон Sea Baby вже використовувався для розміщення цілого ряду озброєнь. Наприклад, у травні цього року стало відомо про можливість його оснащення направляючими 122-мм калібру і його перетворення на морську РСЗВ "Град". А у червні - про те, що він ще й безпілотний мінний загороджувач: на його рахунку "Самум" та "Павел Державин".
І загалом Sea Baby у новій версії може нести до 1000 кг корисного навантаження на 1000 км. Тобто він є багатоцільовою універсальною платформою, а його використання у ролі дрона-камікадзе є лише опцією.
Таким чином розміщення кулеметного бойового модуля на такі платформи виглядає доволі логічним рішенням. При цьому більш універсальним та вочевидь надійнішим ніж експеримент із Magura V5 та ракетами Р-73. Як мінімум, попри очевидні спроби використати такі морські дрони-ЗРК, наразі не відомо про їх значний успіх та ефективність у питання знищення російських вертольотів чи тим паче літаків.
Водночас кулеметний модуль дозволяє працювати не лише по повітряних, а й проти морських цілей, наприклад, проти тих самих російських патрульних катерів типу "Раптор". І звісно мова не йде про те, що з кулемета можливо його потопити, але уразити екіпаж та взагалі відігнати ворога - цілком.
Тим паче, що такі рейди морськими дронами - це комплексна операція із застосуванням засобів різних типів. Наприклад, нещодавно ВМС ЗСУ за допомогою морських дронів, частина з яких несла FPV-дрони було знищено системи спостереження, які ворог тримав на газових платформах біля узбережжя тимчасово окупованого Криму.
Читайте також: Індія приглядається до російської РЛС "Воронеж" за $4 млрд, бо закупівля С-400 пройшла безкарно: і це не лише про гроші