xcounter
#

Морський дрон Sea Baby це ще й безпілотний мінний загороджувач: на його рахунку "Самум" та "Павел Державин"

2035
Дрон Sea Baby
Дрон Sea Baby

А загалом на рахунку Sea Baby у ролі постановника морських мін - мінімум чотири кораблі ЧФ РФ

Український морський дрон Sea Baby, який активно використовує СБУ, виявився не лише засобом для знищення Кримського моста чи носієм 122-мм реактивних снарядів, а й безпілотним мінним загороджувачем.

Саме про такий функціонал, який був реалізований ще у 2023 році, стало відомо завдяки доволі детальній публікації Wall Street Journal на основі спілкування, як з операторами дронів, так і його розробниками. Як зазначено, на рахунку Sea Baby вже мінімум 4 підірвані російські кораблі.

Читайте також: "Зоряні війни" продовжуються: уражено центр дальнього космічного зв'язку під окупованою Євпаторією

Й з боку Defense Express зазначимо, що тепер багато чого стає на свої місця. Зокрема, саме міни стали причиною ураження ракетного корабля на повітряній подушці "Самум" у вересні 2023 року. Також були й фото, які підтверджували, що корабель втратив хід, але сам момент атаки не був показний, а рашисти жалілись саме на міну.

Аналогічна ситуація відбулась із патрульним кораблем проєкту 22160 "Павел Державин", який у жовтні минулого року нібито підірвався на власній морській міні. Також на ще одній міні був підірваний буксир, який йшов його рятувати. При цьому патрульний та ракетний кораблі підірвались на зовнішньому рейді поки окупованого Севастополя.

Ще однією жертвою підриву на міні, яка була встановлена Sea Baby став неназваний мінний тральник, але із зазначенням, що у ворога таких було лише два і вони належать до сучасного типу.

Враховуючи корабельний склад ЧФ РФ, то у ньому значиться лише три морських тральники, один проєкта 12660, спущений на воду у 1986 році та два проєкта 266МЭ, які були спущені на воду у 2000 та 2006 році. І вочевидь мова йде саме про один з цих кораблів, або "Валентин Пикуль", або "Вице-адмирал Захарьин".

морський тральник проєкта 266МЭ Вице-адмирал Захарьин
Морський тральник проєкта 266МЭ "Вице-адмирал Захарьин".

А причиною, як вдалось уразити навіть спеціалізований протимінний корабель, називається те, що мова йде про використання сучасних мін вагою 180 кг, які виготовлені у пластиковому корпусі.

Читайте також: Компанія із Швейцарії показала морський дрон VIDAR FP під торпеду та міни, корпус якого робитимуть в Латвії