Південнокорейська компанія Korea Aerospace Industries (KAI) має плани з реалізації власного "пілота" зі штучним інтелектом у рамках розвитку безпілотних літальних апаратів майбутнього, і у рамках проєкту K-AI Pilot буде активно використовувати іншу свою розробку, а саме літак FA-50.
Як розповідають у виданні FlightGlobal, у рамках цього проєкту компанія буде до 2026 року використовувати FA-50, вивчаючи автономний політ, а після цього компанія буде тестувати "напівавтономні польоти", не виключено, що йдеться вже про їхній новітній винищувач KF-21, в якому під час тестів все ж таки буде перебувати пілот.
Читайте також: Варшава намагається вибратись з пастки закупівлі FA-50 на 3 млрд доларів без ракет AIM-120
На потребі аналізу, вивчення та реалізації нових концепцій у повітрі наголошує керівник досліджень штучного інтелекту південнокорейської компанії KAI Лім Сон Шин, зокрема він відзначає зміну концепції бойової авіації, де спостерігається перехід "від єдиної пілотованої платформи до мережі датчиків та комплексу пілотовано-безпілотного озброєння".
Власне йдеться про те, що сьогодні низка різних країн спільно чи поодинці намагаються реалізувати масштабні комплексні проєкти бойової авіаційної системи, де, окрім створення літака шостого покоління (який має бути опціонально пілотованим), значна увага приділяється так званій "бойовій хмарі", а також вірним веденим безпілотникам.
Лім Сон Шин також наголошує на тому, що тоді як сьогодні на полі бою ще домінують системи "базовані на індивідуальних можливостях та цінних активах" [ймовірно, тут є натяк на ті ж американські F-35]", то в майбутньому перевагу надаватиме саме кількісний показник недорогих систем.
Загалом у KAI тестують різні проєкти у цьому напрямку, зокрема йдеться про системи взаємодії між гелікоптерами та безпілотниками, а також й тих же легких бойових літаків FA-50 з БПЛА.
Читайте також: Південна Корея каже про початок виробництва FA-50PL для Польщі, і що проблем із озброєнням нема, але є нюанс