xcounter
#

Туреччина створила унікальний дрон-камікадзе-екраноплан, який літає у кількох сантиметрах над морем і полює на кораблі

14930
Дрон-камікадзе TALAY. Фото - Solid AERO
Дрон-камікадзе TALAY. Фото - Solid AERO

В Туреччині покажуть новий дрон-камікадзе TALAY, який має дійсно унікальну конструкцію екраноплану та ідеально підійде для атак на портову інфраструктуру та кораблі

На виставці IDEF 2025 в Туреччині компанія Solid AERO представить новий дрон-камікадзе TALAY. Основною його особливістю є те, що це екраноплан, з огляду на все, перший такий дрон у цьому класі.

Нагадаємо, що екраноплани використовують ефект так званої "повітряної подушки", що утворюється під час польоту на малій висоті над рівною поверхнею. У порівнянні із літаком екраноплани більш економічніші та мають більшу вантажність. У випадку дрона-камікадзе - це про більшу дальність польоту та вагу бойової частини у менших габаритах.

Читайте також: У Європі мають швидко згадати, як робити протипіхотні міни: бо мінувати треба 3 тисячі км, а у фінів є рішення

Через будову свого крила, TALAY може злітати на максимальну висоту всього у 100 метрів. Проте, ця ж будова крила та можливість сідати на воду, дозволяються йому літати на висоті 30 сантиметрів над хвилями, що робить його виявлення майже неможливим.

Він обладнаний електродвигунами, які дають йому швидкість у 200 км/год. Ймовірно за допомогою ретрансляторів він може керуватися на відстані до 200 км. TALAY може перебувати в повітрі до трьох годин.

Але найголовніше, це його бойова частина, яка становить 30 кг, при загальній масі TALAY у 60 кг. І схоже завдяки використанню в конструкції простих матеріалів та доступних технологій, його вартість досить невелика.

Дрон-камікадзе TALAY
Дрон-камікадзе TALAY. Фото - Solid AERO

У компанії позиціонують цей дрон як рішення для ударів по кораблях у морі та портовій інфраструктурі, яке особливо актуальне у Чорному морі. Атака може здійснюватися у двох режимах, по прямій на надмалій висоті, або зверху, набравши перед ціллю висоту. Про це повідомляє видання Anadolu.

Специфікація дрона-камікадзе TALAY
Специфікація дрона-камікадзе TALAY

Від Defense Express додамо, що насправді TALAY має стати чудовим рішенням для таких атак, адже виявити його будь-якими засобами надзвичайно важко, і можливо вже на підльоті до цілі. До того ж його низька вартість дозволяє здійснювати масовані нальоти на порти та кораблі, перевантажуючи їх системи протиповітряної оборони ближнього радіуса дії.

Варіанти атак дрона-камікадзе TALA
Варіанти атак дрона-камікадзе TALA

Звісно для результативних атак по великих та середніх кораблях, бойової частини TALAY буде замало. Але завдяки йому можна пошкодити чутливі системи озброєння та засоби виявлення, після чого вдаривши більш серйозними засобами, або відправивши корабель на довгий та коштовний ремонт, а різні катери після такої зустрічі взагалі навряд чи залишаться на плаву.

Дрон-камікадзе TALAY.
Дрон-камікадзе TALAY. Фото - Solid AERO

Повідомляєть, що серійне виробництво TALAY має розпочатися у жовтні 2026 року, а перші серійні зразки отримають у ВМС Туреччини вже на початку 2027 року.

Читайте також: ​Данія закупить додаткові F-35 і це після всіх розмов про анексію Гренландії