Не накладання США на Індію санкцій за закупівлю російського озброєння призвело до того, що Делі активно приглядається до РЛС типу "Воронеж", продаж якої принесе Кремлю мільярди, а також дозволить отримати широкий канал постачання підсанкційної електроніки.
Угода про закупівлю РЛС "Воронеж", за даними індійського видання Sunday Guardian, знаходиться на фінальних стадіях. Загальна вартість угоди оцінена у понад 4 млрд доларів.
Читайте також: Літак FA-50 стане базою для відточування автономних польотів
Відомо, що делегація російського "Алмаз-Антей", яка є виробником цих РЛС, вже провела зустріч із представниками профільних індійських оборонних підприємств, які мають взяти на себе локалізацію виробництва на рівні 60%. А загалом робота над укладенням цієї угоди розпочалась ще у 2022 році та продовжувалась попри санкційний режим.
Зокрема ще 5 листопада 2022 року представники індійської DRDO (організація оборонних досліджень та розробок) прибули до Москви з метою обговорення такої закупівлі. Також виданню відомо конкретний перелік з понад 50 індійських підприємств, які будуть брати участь у локалізації російського озброєння. Більше того, слід розуміти, що така локалізація може працювати в обидва боки та дозволити Кремлю отримати широкий канал постачання вже для власних потреб підсанкційної електроніки з Індії у межах такого спільного виробництва.
З боку Defense Express нагадаємо, що РЛС типу "Воронеж" належать до класу надгоризонтних (часом називаються й загоризонтними), дві такі станції українські БПЛА уразили під Армавіром в Краснодарському краї РФ. Вони призначені для стратегічної системи попередження про ракетних напад й дозволяють фіксувати пуски балістичних ракет на дальностях 6-8 тисяч кілометрів.
Існують декілька типів таких РЛС, які працюють у метровому "Воронеж-М", дециметрового - "Воронеж-ДМ", сантиметрового - "Воронеж-СМ" та варіації з комбінаціями діапазоні. Яку саме обрала Індія поки не повідомляється. Але у будь-якому випадку мова дійсно йде про більш ніж коштовний виріб та стратегічний об'єкт.
При цьому не факт, що один. Бо Індія потребує продивлятися територію, як Китаю на сході, так і Пакистану на заході. Бо ці дві країни мають ядерне озброєння, балістичні ракети та далеко не ідеальні стосунки з Делі.
І те, що РФ завдяки цьому контракту отримає мільярдні прибутки є лише наслідком того, що американський закон CAATSA, що має вводити санкції за військову співпрацю з РФ, проти Делі не застосовується. Наприклад, Індія замовила та ще досі чекає російські С-400, як і фрегати за 1,2 млрд доларів, або спільні з РФ протикорабельні ракети BrahMos на 2,5 млрд доларів.
Все це звісно пояснюється тим, що у Вашингтоні розглядають Індію, як стримуючий фактор проти Китаю. Але на практиці така непослідовність США призводить лише до того, що й інші країни продовжують купляти російське озброєння. Наприклад, Саудівська Аравія закуповує у РФ ЗРГК "Панцирь".
Читайте також: Є позитивна новина про САУ CAESAR для України, які поставлять на рік раніше