xcounter
#

Оновлений морський дрон "Sea Baby 2024": 1 тонна вибухівки на 1000 км

7201
Оновлений морський дрон "Sea Baby 2024": 1 тонна вибухівки на 1000 км

Але Sea Baby є не просто дроном-камікадзе, він може нести й власне озброєння, що робить його багаторазовим бойовим дроном

Служба безпеки України оприлюднила повідомлення про отримання першого зразка оновленого морського дрона Sea Baby, який отримав свою власну назву "Авдіївка". Це стало можливо завдяки масштабному збору на 300 млн грн з метою створити 35 таких дронів.

Нове покоління Sea Baby помітно відрізняється від попереднього, і, як повідомило СБУ, став "ще більш смертоносний для ворога". Наразі нова версія Sea Baby проходить випробування.

Читайте також: ЗСУ показали деталі створення потужних ліній фортифікацій: бетон, капсули та протитанкові рови (відео)

"Новий "SeaBaby 2024" має вдосконалені технічні характеристики, більшу бойову та маневрену спроможність. Він здатен доставити майже тонну вибухівки на понад 1000 кілометрів", - йдеться у повідомленні.

Водночас підкреслено, що Sea Baby є багатоцільовою універсальною платформою й на ньому можливо розмістити власне озброєння. І над його встановленням вже працюють.

"У процесі команда розробників СБУ буде адаптувати новітнє бортове озброєння, спеціально сконструйоване та виготовлене для використання на багатоцільових платформах, якими є Sea Baby", - зазначили у СБУ.

Нагадаємо, що над темою озброєння морських дронів працюють й для Magura V5, про що повідомили у Головному управлінні розвідки Міноборони України. А Defense Express вже зробив огляд цілком реалістичних варіантів озброєння, яке дозволить морським дронам стати засобами ППО та ще й бити по землі.

Зрештою, якщо порівнювати нову та попередню версію Sea Baby, то візуально вони дійсно відрізняються, як корпусом, так й системами зв'язку.

Sea Baby
Sea Baby старої та нової версії

Наприклад, використання Starlink вже не є таємницею, хоча вочевидь у такому вигляді й з таким методом прокладання кабелю - це тимчасове рішення для демонстрації. А ще одним резервним каналом зв'язку став оператор супутникового зв'язку Kymeta, антена якого розміщена на кормі. Також з корпусу нової версії дрона прибрали ребра на палубі, що має позитивно вплинути на його малопомітність.

А окремої уваги заслуговує статистика, яку оприлюднили у СБУ: "саме за допомогою морських дронів СБУ підірвала Кримський міст і вразила в цілому 11 російських військових кораблів".

І якщо про участь цього дрона у знищенні Кримського мосту вже було відомо, то результативні атаки за участі Sea Baby на 11 ворожих кораблів означає значно ширшу роль цих дронів у знищенні Чорноморського флоту РФ. Але знову ж, Sea Baby є багатоцільовою платформою.

Читайте також: Нацгвардійці показали, як знищили скупчення техніки рашистів: три гаубиці "Мста-Б" і три "мотолиги"