xcounter
#

Крім виробництва в Україні французька ARQUUS співпрацюватиме з колишнім співвласником КАМАЗу для створення вантажівок

8622
Тактична логістична машина VLRA. Фото: Arquus
Тактична логістична машина VLRA. Фото: Arquus

ARQUUS та Daimler Truck об'єднують зусилля для модернізації парку логістичних вантажівок армії Франції, що дозволить забезпечити масове постачання якісної продукції

Виробники транспортних засобів з Франції та Німеччини, а саме ARQUUS та Daimler Truck, співпрацюватимуть при розробці нової продукції військового призначення. Це дозволить спростити логістику та наблизити потенційну уніфікацію парку європейської техніки.

Як зазначають у компаніях, серед усього партнерство буде сфокусоване на модернізації логістичних вантажівок збройних сил Франції. Тобто спільний досвід буде спрямований саме на конкретного замовника спершу, що говорить про реалістичність намірів.

Читайте також: Навіщо скасований літак ДРЛВ E-7 Wedgetail навчили керувати безпілотними винищувачами MQ-28
Ілюстрація щодо партнерства Arquus і Daimler
Ілюстрація щодо партнерства Arquus і Daimler

ARQUUS – це відомий французький виробник різноманітної військової техніки, який був раніше відомий як Renault Trucks Defense. Наприклад, разом з Nexter (KNDS France) він відповідав за AMX-10RC та БТР VAB.

Також компанія має свою лінійку вантажівок на MRAP, футуристичний бронеавтомобіль та займається постачанням позашляховиків та загалом до 90% колісної техніки для армії Франції. З цікавого, ARQUUS входить до однієї з трьох французьких компаній, які збираються розгорнути виробництво в Україні.

Щодо Daimler Truck, то це відомий виробник комерційної техніки з Німеччини, який має статус одно з найбільших у світі та до початку 2024 року був співвласником російського КАМАЗу.

Можливості Daimler підкріплюються великими виробничими потужностями, причому один із заводів знаходиться недалеко від кордону з Францією, що спрощує інтеграцію в проєкт.

Наразі нічого не відомо про майбутній продукт, але вантажівки у різних конфігураціях залишаються одною з основ сучасної військової логістики. При цьому для уніфікації вони можуть ставати базою для подальших спеціалізованих машин.

В України раніше були величезні труднощі з оновленням автопарку армії, бо економічна ситуація обмежувала можливості закупівлі іноземних машин, а вітчизняний виробник АвтоКрАЗ не міг виконати надане йому замовлення. Можливо франко-німецька співпраця в цій сфері призведе і до додаткових вантажівок для ЗСУ.

Читайте також: Яку систему РЕБ РФ має в Калінінграді, що тероризує Польщу та країни Балтії