Попри те, що російський автомобільний гігант КамАЗ є одним з найбільших постачальників вантажних автомобілів на потребу збройних сил РФ це підприємство задекларувало збитки.
Відповідно до опублікованої звітності за третій квартал цього року чистий збиток за перші 9 місяців 2024 року чистий збиток становить 3,831 млрд рублів (близько 39 млн доларів), з них збиток від продажів склав 1,041 млрд рублів (10,5 млн доларів). Водночас у попередній період 2023 року чистий прибуток підприємства складав 15,819 млрд рублів (160 млн доларів).
Читайте також: Поставки F-35 можуть сягнути 20 машин на місяць, але це з тим, що рік стояло на складах
Тобто мова йде не лише про більш ніж значне падіння фінансових показників, а й про зменшення виробництва - продаж вантажівок впав на 22% і загалом все виробництво скоротилось до 18,46 тисячі одиниць. При цьому у 2023 році КамАЗ був російським лідером з продажу вантажівок і за весь минулий рік реалізував 28,2 тисячі одиниць лише вантажних автомобілів, що склало 20% всього російського ринку.
Варто зазначити, що у бухгалтерському звіті не зафіксовано розподілу на цивільний та військовий сегменти продукції, але сама ситуація, коли найбільший у РФ виробник вантажного транспорту фіксує шалені збитки - доволі показовий аспект. Бо будь-яке військо це, в першу чергу, вантажівки, бо в одному мотострілецькому полку РФ на 2100 осіб десь близько 500 одиниць автотранспорту.
Водночас ще один головний постачальник військового автотранспорту до збройних сил РФ, "Уральский автомобильный завод" не публікує свою звітність з 2022 року. Тому наразі неможливо визначити, чи є падіння "КамАЗу" результатом перерозподіл замовлення, чи мова йде про реальний спад у галузі.
Нагадаємо, що одним зі співвласників "КамАЗу" до початку 2024 року був німецький Daimler Truck, що володів 15% російської компанії та припинив співробітництво у 2022 році. Кому саме він продав свою частку так і залишилось невідомим.
Читайте також: Алжир 10 років "ховав" свій ОТРК "Искандер" і вперше показав на параді лише зараз