Уряд Данії офіційно, через платформу тендерних закупівель, оголосив про намір закупити 115 бойових машин піхоти CV9035 MkIIIC від Hägglunds, шведського підрозділу BAE Systems. І це про дуже якісне нарощування можливостей збройних сил країни, бо данські збройні сили мають наразі у своєму розпорядженні лише 45 CV9035.
Вартість закупівлі визначена у межах 1,3 млрд євро (9,975 млрд данських крон), а строк виконання постачання - 5 років. Таким чином одна CV9035 MkIIIC зараз коштує близько 11,6 млн євро за одиницю (86,74 млн данських крон).
Читайте також: КНДР показала свої копії ізраїльських Harop та Hero 400: чому не "Ланцета" та Shahed-136
Окремих специфікацій до тендеру не докладено, але можливо передбачити, що Данія закуповує машини у версії не гіршій за CV9035 Mid-Life Upgrade (MLU). Бо наявні в неї зараз 45 БМП мають бути оновлені до цього рівня відповідно до контракту від березня цього року із BAE Systems Hägglunds. Вартість цих робіт до речі складає 227 млн євро, тобто по 5 млн євро за одну машину.
Нагадаємо, що аналогічну модернізацію зараз проходять CV9035NL Нідерландів, яка здійснюється з 2021 року. Вона передбачає зміну башти, встановлення висувного панорамного прицілу, нову систему управління вогнем з елементами штучного інтелекту та іншими удосконаленнями. А окрім того, встановлення комплексу активного захисту Iron Fist та протитанкових ракет Spike.
Водночас для України ці деталі доволі важливі, бо саме ця БМП дійсно дуже цікавить Міноборони України і її планують закупити, а далі виробляти на основі локалізації. Також саме CV9035 MkIIIC наразі закуповується Швецією для посилення України для задовільнення поточних потреб. А загальна кількість нових БМП, які хочуть мати ЗСУ - 1000 одиниць.
Тому поточна вартість цих машин у 11,6 млн євро за одну БМП CV90 у оновленій версії, означає, що для закупівлі 1000 одиниць необхідно планувати витратити понад 11,5 млрд євро. При цьому треба розуміти, що локалізація виробництва, а вона цілком можлива на рівні 40% якщо брати контракти із Чехією та Словаччиною, означає лише те, що частина грошей залишиться в економіці країни.
Читайте також: Чому F-16 краще підходять для перехоплення крилатих ракет, не тільки за МіГ-29 та Су-27, а й ЗРК