xcounter
#

ЗСУ отримають дійсно новітню версію шведських БМП CV9035 MkIIIC

14858
Фото ілюстративне, українські військові опановують БМП CV90, джерело — Försvarsmakten
Фото ілюстративне, українські військові опановують БМП CV90, джерело — Försvarsmakten

Швеція поповнює власні запаси свого парку БМП на заміну тим машинам, які передали Україні, а також готується поставити Україні більше CV90 у новітній версії

Оборонний гігант BAE Systems вчора, 21 травня, випустив пресреліз, у якому повідомляється, що компанія підписала контракт зі Шведським управлінням оборонної техніки (FMV) на постачання нових бойових машин піхоти CV9035 MkIIIC та надання комплексної логістичної підтримки шведському війську. Відзначається, що ці нові БМП замінять ті машини, які уряд Швеції виділив Україні у рамках оборонної допомоги.

Читайте також: БМП CV90 для ЗСУ спочатку закуплять, потім будуть локалізувати виробництво
бойова машина піхоти CV90 ЗСУ Швеція Україна
Підписання конртакту на новітню версію БМП CV90, фото — BAE Systems

Але найцікавіше у повідомленні наступне — у BAE Systems відзначають, що шведський уряд також закуповує більше нових БМП CV90 для розширення можливостей України. "Ці нові CV9035 MkIIIC розширять можливості як шведського, так й українського війська і забезпечать екіпажам покращену бойову обізнаність, підвищену мобільність, захист і летальність", - відзначив керуючий директор BAE Systems Hägglunds Томмі Густафссон-Раск.

Відзначимо, що про постачання Україні новітньої версії БМП CV90 повідомлялося ще у лютому цього року у рамках оголошення пакета оборонної допомоги від Швеції на суму в 680 млн доларів США, тоді повідомлялося, що нові БМП для України будуть аналогічні тим, які зараз виготовляються для Нідерландів.

Якщо говорити про CV9035 MkIIIC, то передусім варто згадати, що восени 2023 року BAE Systems Hägglunds отримала контракт на попереднє проєктування закупівель цих машин, тоді ж повідомлялося про ймовірне розміщення серійного замовлення на БМП CV9035 MkIIIC на початку 2024 року.

шведська БМП CV90
Українські військові під час навчання на шведські БМП CV 90, фото ілюстративне, джерело – Försvarsmakten

І у цьому напрямку у BAE Systems дійсно пішли оптимальним шляхом - у компанії відзначають, що CV9035 MkIIIC "побудована за тими ж стандартами, що й новітня програма модернізації CV90 MLU [Mid-Life Update] для Нідерландів".

"Машини будуть оснащені новою баштою [з 35-мм гарматою], яка забезпечить крок вперед у дизайні та функціональності. Вона також забезпечить значні удосконалення ергономіки", - розповідають у компанії, відзначаючи, що машина створена на базі багаторічного досвіду, постійних удосконалень та даних від операторів БМП CV90.

Якщо говорити про модернізацію БМП СV90 для Нідерландів, яка стане основою для CV9035 MkIIIC, то нагадаємо, що вона проходить з 2021 року і передбачає оснащення машини такими оновленнями, як перероблена башта, висувний панорамний приціл, система управління вогнем з елементами штучного інтелекту та іншими удосконаленнями.

БМП CV9035NL MLU
Модернізована версія БМП CV9035NL MLU для Нідерландів

Разом з тим, версія для Нідерландів отримала комплекс активного захисту Iron Fist та протитанкові ракети Spike — це озброєння, яке виробляє Ізраїль, тож для передачі Україні БМП з цими системами потрібен дозвіл цієї країни, що виглядає ймовірно. Тому можна обережно припустити, що Україна отримає дещо урізану, але все ж таки сучасну версію БМП CV90. Або ж, як варіант, у модифікації CV9035 MkIIIC шведи могли обрати інші рішення.

Читайте також: CV90, як основна БМП ЗСУ: у чому головна особливість, чи є альтернативи, включно з вітчизняними зразками