xcounter
#

КНДР показала свої копії ізраїльських Harop та Hero 400: чому не "Ланцета" та Shahed-136

6661
КНДР показала свої копії ізраїльських Harop та Hero 400: чому не "Ланцета" та Shahed-136

Існує не так багато пояснень, чому у КНДР скопіювали саме ізраїльські, а не російські чи іранські дрони

У КНДР зробили доволі цікаву заяву щодо розвитку власних дронів-камікадзе, продемонструвавши випробування нових БПЛА, які звісно пройшли за участю Кім Чен Ина.

Північнокорейська інформаційна агенція у своєму повідомленні не стала розкривати назви та характеристики цих дронів, але виклала їх фото, які хоч і заретушовані, але не залишають сумнів, про що саме йде мова.

Читайте також: Казахстан відмовився від купівлі Rafale, отримав російські Су-30СМ, але куди дів свої списані МиГ-29

І можливо впевнено говорити про те, що у КНДР просто скопіювали зовнішній вигляд вже існуючих зразків. Одним з них став Harop від Israel Aerospace Industries.

У оригінальній версії Harop це дуже просунутий дрон-камікадзе, який має доволі специфічне призначення у знищенні, в першу чергу, систем ППО противника. Він оснащений сенсором радіолокаційного опромінення та оптико-електронною системою із денним та нічним каналами.

Harop Israel Aerospace Industries
Оригінальний Harop від Israel Aerospace Industries

Дальність застосування оригінала, за наявною інформацією, визначена у межах до 200 км, а час у повітрі до 6 годин. Розмір бойової частини, за оцінками, близько 20 кг. Але публічно Israel Aerospace Industries точні характеристики Harop тримає у секреті.

Водночас питання реалізації КНДР всього функціоналу Harop, а не лише наслідування зовнішнього вигляду, залишається відкритим питанням. Зрештою у КНДР часом просто копіюють в один в один, чи роблять максимально схожим, взагалі без необхідності. Наприклад, у копії американського MQ-9 Reaper був повторений обтічник антени супутникового зв'язку, хоча у КНДР немає комунікаційних космічних апаратів.

Другим дроном, який став публічним - копія ще одного ізраїльського дрона типу Hero 400 від Uvision. І хоча може здатися, що мова йде про копіювання російського "Ланцета" це не зовсім так.

Бо у КНДР показали можливість контейнерного запуску, яка характерна саме для Hero 400, який має складну конструкцію крил, що складаються вперед та розгортаються у площині на 90 градусів.

Hero 400 Uvision
Hero 400 від Uvision

Водночас російський оригінальний "Ланцет" такої функції не має (реалізована в "Изделие 53"). Ще один момент: у "Ланцета" крила та хвостове оперення однакової довжини, на відміну від Hero 400.

Ланцет
"Ланцет"

Щодо характеристик, то для Hero 400 задекларована бойова частина вагою 8 кг, дальність понад 150 км та 2 години у повітрі. Досягнення аналогічних параметрів у КНДР звісно залишається під питанням.

Але на фоні цього можливо задатися питанням, чому КНДР пішла шляхом візуального копіювання саме ізраїльських дронів, а не, наприклад, російського "Ланцета" та іранського Shahed-136. Одне з небагатьох пояснень, можливо головних їх замовник, Ким Чен Ин, не вважає їх гідними.

Або можливо у Пхеньяні розуміють, що західні компанії нічого не зможуть зробити, а от Москва чи Тегеран цілком можуть бути незадоволеними копіюваннями своєї зброї і це для КНДР страшніше.

Читайте також: Ворог спробував завдати швидкий повторний далекобійний удар: як його відбили