xcounter
#

У РФ такого немає: чим КНДР похизувалась перед Шойгу з озброєння

7667
У РФ такого немає: чим КНДР похизувалась перед Шойгу з озброєння

На параді у Пхеньяні, на якому був присутній міністр оборони РФ Шойгу, показали не лише тачанки, а й свої північнокорейські мега-торпеди, доволі точну копію американського БПЛА MQ-9 Reaper, включно із супутниковою системою зв'язку, попри те, що у КНДР їх немає

У КНДР пройшов парад на честь 70-річчя підписання перемир'я у Корейській війні, яке було підписано 27 липня 1953 року, на якому був присутній міністр оборони РФ Шойгу. Цей візит вочевидь пов'язаний зі спробою Москви отримати від Пхеньяну нове озброєння, при цьому навряд чи мова йшла лише про снаряди.

Але формально візит Шойгу завершився саме парадом, який на думку Кім Чен Ина мав справити доволі сильне враження на рашиста. Зокрема він навіть проходив по рашиським лекалам із "історичною" частиною під умовною назвою "деди воевали" під час якої дістали навіть тачанки.

Читайте також: У Northrop Grumman все ще впевнені, що стелс-бомбардувальник B-21 Raider полетить вже до кінця цього року

тачанка кндр

Й після чого почалась вже піша частина параду, де увагу можливо приділити вкрай цікавому озброєнню деяких підрозділів, на кшталт гібрида РПГ-7 з гвинтівкою.

парад кндр

Або окремій колонні "агентів Смітів" з фільму "Матриця" співробітників служби національної безпеки.

парад кндр

А ось насправді традиційна частина із проходженням військової техніки сухопутних військ країни виявилась скороченою і сконцентрованою лише на нових зразках озброєння. Серед яких необхідно виокремити доволі точну копію американського ударного БПЛА MQ-9 Reaper.

MQ-9 Reaper КНДР

При цьому за певний час до початку самого параду цей дрон здійснив самостійний політ над Пхеньяном.

MQ-9 Reaper КНДР

Й треба зазначити, що у КНДР доволі точно скопіювали вигляд БПЛА, зокрема включно із розташуванням всіх зовнішніх пристроїв, але значно наростили кількість пілонів.

MQ-9 Reaper КНДР
MQ-9 Reaper від КНДР та оригінал з США

При цьому на північнокорейському дроні встановлено копії й високоточних ракет Helfire. Водночас таке пряме копіювання всього здебільшого говорить лише про культ-карго, бо скопіювати зовнішній вигляд це далеко не все. Й зокрема є цілком логічне питання, а навіщо копії обтікач антени супутникового зв'язку, якщо у КНДР немає супутникового угрупування.

Ще однією новинкою озброєння КНДР стала мега-торпеда, розробка якої вочевидь була слідкуванням вже російського "Посейдона".

торпеда КНДР

Але на відміну від рашиської торпеди у КНДР вже її абсолютно відкрито продемонстрували, що можливо говорить про значно більший прогрес ніж демонструє північний сусід, а розкрили деякі її особливості. Зокрема наявність антени у середній частині корпусу цілком може бути ознакою того, що на більшості ділянки ходу торпеда має йти у надводному положенні.

На це також натякають три однотипні конструкції у кормовій частині торпеди, які цілком можуть бути шноркелями для забезпечення роботи двигуна внутрішнього згорання.

торпеда КНДР

А завершувався парад далекобійними ракетними системами, розробка яких також вочевидь запозичена у РФ. Мова йде про Hwasong

-8, який є доопрацьованою ракетою "Скад" із нібито гіперзвуковим глайдером.

Hwasong-8
Hwasong-8

А головною "зіркою" дійства став Hwasong-17, розробка якого просувається доволі проривними темпами, що з максимальною долею вірогідності говорить про пряму допомогу у його створенні РФ.

Hwasong-17
Hwasong-17

Водночас головне за чим об'єктивно міг приїздити Шойгу до КНДР на параді продемонстровано не було, а мова йде про артилерійські системи, які є дійсним фундаментом боєздатності збройних сил Північної Кореї. А мова йде про понад 20 тисяч артсистем, з яких більшість у радянських калібрах.

Читайте також: Колишнього керівника ДП "Антонов" будуть судити за знищену "Мрію"