xcounter
#

Leopard 2 отримують прагматичний КАЗ ASPIS NG для захисту від дронів та атак згори

 ASPIS NG (фото: @RyszardJonski)
ASPIS NG (фото: @RyszardJonski)
7333

Комплекс активного захисту ASPIS NG відрізняється доволі елегантним рішенням, яке відсіяло цілу купу складностей

Конгломерат KNDS (Krauss-Maffei Wegmann та Nexter) та грецька компанія EODH підписали угоду про інтеграцію на танки комплексу активного захисту ASPIS NG. Мова йде про можливість його встановлення на всі версії Leopard 2, включно із Leopard 2A8, а також новітній Leopard 2A-RC з безекіпажною баштою під 140-мм гармату, а згодом і на євротанк MGCS.

Підписання відповідної угоди щодо його інтеграції та загалом співробітництва до 2035 року було підписано на міжнародній виставці Eurosatory 2024, яка зараз проходить у Парижі, про що пише грецьке видання Defence ReDefined.

Читайте також: Генерал однієї з країн НАТО заявив, що дрони вже через пару років можуть втратити домінування

Й з боку Defense Express нагадаємо, що EODH вже провела інтеграцію свого ASPIS NG до Leopard 2A4 у межах пакета модернізації, який пропонується грецькій армії.

ASPIS NG Leopard 2A4
Leopard 2A4 з ASPIS NG

Хоча маємо зазначити, що саме рішення комплексне й охоплює встановлення не лише КАЗ, а й динамічного захисту та NERA-елементів. Але саме з КАЗ грецькі розробники прийняли дійсно елегантне рішення, яка є прагматичним та потенційно простим, дешевим та масовим.

КАЗ EODH ASPIS NG

Бо попри те, що той самий Leopard 2A8 вже має комплекс активного захисту Trophy від ізраїльської Rafael, до нього є певні питання. Зокрема щодо ефективності перехоплення атак згори, особливо в умовах FPV-дронів та скидів. І відомі випадки, коли ізраїльські танки Merkava Mk 4 з Trophy уражались саме банальними скидами, хоча вони ефективно відпрацьовували проти традиційних "горизонтальних" атак з ПТРК чи протитанкових гранатометів.

Водночас комплекс активного захисту від EODH відповідає лише за один напрям - атаки згори. І тим самим було вирішено безліч питань та складностей. Бо Trophy має відсіювати та селектувати загрози, а також бути безпечним для супроводжуючої піхоти. Інакше можуть бути дуже прикрі ситуації, коли КАЗ активується на кинуте каміння та розряджається по своїх же бійцях, які йшли під прикриттям броні.

Більше того, КАЗ для захисту від "горизонтальних" атак має працювати на весь спектр загроз, починаючи від боєприпасів ручних гранатометів, до ракет ПТРК чи навіть підкаліберні боєприпаси, які летять на швидкості у 1,5 км/с.

Але у випадку із захистом виключно верхньої полусфери все стає значно простіше, бо зникає вимога забезпечити захист піхоти, селекції цілей та швидкості реакції. При цьому саме атака згори - це напрям який використовують всі сучасні ПТРК, а також дрони.

КАЗ EODH
Приклад роботи КАЗ від EODH

Зрештою варто зазначити, що такий захист від дронів вже може рахуватися, як додаткова страховка, бо, якщо уважно придивитися на розвиток Leopard 2 на основі паралельних проєктів KNDS та Rheinmetall, а також на Leclerc Evolution, то основним елементом захисту є надбаштовий бойовий модуль. Саме він, за рахунок сучасних цифрових прицільних станцій може в автоматичному режимі знищувати такі загрози, як дрони.

Читайте також: Удари по нафтобазах РФ: після успіху з Азовом почались аналогічні одночасні удари