xcounter
#

Новий Leopard 2 A-RC з безекіпажною баштою під 140-мм гармату: KNDS показала головну прем'єру

Новий Leopard 2 A-RC з безекіпажною баштою під 140-мм гармату: KNDS показала головну прем'єру
9556

Мова йде про головну танкову прем'єру року від KMW​ та Nexter, яку покажуть на Eurosatory 2024 і її дійсно буде доволі важко перебити

Німецько-французький KNDS (конгломерат Krauss-Maffei Wegmann та Nexter) здійснив, як мінімум на зараз, головну танкову прем'єру року - Leopard 2A-RC. Фактично - модернізацію танка Leopard 2 шляхом встановлення нової безекіпажної башти (бойового модуля), яка може оснащуватись, як класичною 120-мм гарматою, так і новими - у калібрі 130-мм від Rheinmetall, так і власною розробкою KNDS - 140-мм гармати-трансформера Ascalon.

Leopard 2 A-RC

Наразі у компанії опублікували лише фото, короткий опис нової розробки та стислі характеристики, а у живу Leopard 2A-RC покажуть на виставці Eurosatory 2024, яка пройде у Парижі з 17 по 21 червня.

Читайте також: Стало відомо, коли замовлені БМП CV90 посилять ЗСУ та на скільки машин вистачить 400 млн євро від Нідерландів

І одразу слід зазначити, що Leopard 2 отримає сучасний автомат заряджання, який має забезпечити швидкострільність у 3 постріли за 10 секунд. А чисельність екіпажу, який буде розміщуватись у корпусі із новим захистом, скоротилась до трьох осіб.

Leopard 2 A-RC

Відповідно до опублікованих характеристик, вага Leopard 2A-RC буде становити менше 60 тонн, а також він стане трохи нижчим. Зокрема висота Leopard 2A7 по даху башти 2,64 метра, а у Leopard 2 A-RC - 2,44 метра.

Також у KNDS декларують, що завдяки безекіпажній башті їм вдалось зменшити вразливу площу машини на 30%.

Leopard 2 A-RC тТХ

Увагу можливо звернути на ще один ключовий напрям - підвищення захисту за рахунок звільнення ваги завдяки заміні башти. Бо Leopard 2 A-RC отримав штатний динамічний захист та комплекс активного захисту Trophy, який встановлюється і на Leopard 2A7.

Leopard 2 A-RC

Окрім того, вказано, що танк отримав систему попередження про БПЛА, без деталей алгоритму її роботи. Але на фоні цього треба звернути увагу на бойовий модуль із 30-мм автоматичною гарматою, який сам по собі чудово справляється не лише із цілою категорією наземних цілей, але й чудово себе проявляє й проти дорнів.

Leopard 2A-RC

На додачу до цього Leopard 2A-RC отримав окрему пускову для протитанкових ракет, які можуть атакувати у режимі NLOS (поза межами прямої видимості). Це цілком натякає на інтеграцію до машини Spike.

Звісно все це, разом із повністю цифровою системою управління вогнем, різноманітними прицільними приладами, панорамами, тепловізорами та всіма іншими атрибутами будь-якої сучасної машини. Й таким чином наразі Leopard 2A-RC дійсно виглядає дуже цікавим напрямом подальшої й дійсно кардинальної модернізації цієї машини. І що більше цікаво - для всіх операторів Leopard 2.

Читайте також: Рашисти кажуть, що зробили "розумний" дрон-бомбардувальник "Голубь", який вміє розпізнавати піхоту
Leopard 2 A-RC
Leopard 2 A-RC
Leopard 2 A-RC