Ще декілька днів тому Нідерланди офіційно повідомили про приєднання до ініціативи з посилення Збройних Сил України новими бойовими машинами піхоти CV90. Як тоді було зазначено, загалом країна інвестує 400 млн євро у спільний зі Швецією та Данією проєкт. При цьому данський внесок, який був зроблений у грудні 2023 року складає 264 мільйонів доларів (1,8 мільярда данських крон).
Але тепер з'явились деталі щодо нідерландського внеску. Зокрема у міністерство оборони каїни повідомили, що профінансовані Нідерландами CV90 будуть готові у 2026 році. А загальна сума інвестицій дозволяє оплатити декілька десятків БМП, про що пише Defense News за результатом спілкування із представником голландського оборонного відомства.
Читайте також: Спроба втечі: що легко пояснює напрочуд дивну катастрофу Су-34 у Північній Осетії
З боку Defense Express одразу маємо зазначити, що під терміном декілька десятків, скоріш за все, мається на увазі близько 35-45 машин. Бо актуальна ціна БМП CV90 у сучасній версії MkIV, на прикладі контракту від 2022 року зі Словаччиною, становить 12,1 млн доларів за одиницю. А на прикладі замовлення Чехії - 10,1 млн доларів.
Різниця у ціні пояснюється різним змістом контракту у розрізі кількості самих БМП у замовленні, а також додаткових машин обслуговування, запасних частин тощо.
Також варто зазначити, що загалом за цією ініціативою планується передати до України 230 CV90, при цьому Нідерланди хочуть взяти участь у виробництві вузлів та агрегатів для 180 бойових машин піхоти, чим буде займатися місцева компанія Van Halteren, яка залучена до оборонної сфери. Зокрема вона виготовляє деталі ходової частини, вентиляції, а також проводить ремонт двигунів та трансмісій Leopard 2, PzH2000, Boxer, Bushmaster, Fennek та CV90.
Окрім того, саме ця компанія є партнером BAE Systems Hägglunds, яка і є розробником та виробником CV90, у модернізації нідерландських БМП. Ці роботи здійснюються на основі замовлення від 2018 року та передбачають оновлення 122 одиниць CV9035 нідерландських збройних сил у межах програми оновлення MLU - Mid-Life Update. Вартість цієї програми оцінена у понад 660 млн євро, з виконанням на рівні 2027 року.
Ця програма включає інтеграцію нової башти, кардинальне розширення прицільних приладів, системи управління вогнем з елементами штучного інтелекту та іншими удосконаленнями, встановлення комплексу активного захисту Iron Fist, протитанкових ракет Spike та програмованих боєприпасів для 35-мм автоматичної гармати.
І саме на таку дійсно новітню версію шведських БМП, але можливо без ізраїльських компонентів, але з їх замінниками від інших компаній, й може розраховувати Україна. І саме тому участь Van Halteren цілком логічна.
Читайте також: Що це за літак Super Etendard, яким Аргентина може посилити Україну і чи дійсно вони потрібні