Вчора у РФ сталась дійсно дивна катастрофа фронтового бомбардувальника Су-34, який розбився у ночі у горах Алагирського району республіки Північна Осетія Російської Федерації. І хоча у РФ офіційно повідомили, що причиною катастрофи літака, який виконував навчально-тренувальний політ, стала технічна несправність і він врізався у гору, все це виглядає дуже нелогічним.
По-перше, місце та час проведення такого нібито навчально-тренувального польоту - це гори Кавказу та 15 км від кордону з Грузією. І нічні польоти у горах - це вже не про навчання. Бо мова йде про гори висотою у цьому районі 3-5 км. Більше того прикордонний район взагалі ніколи не передбачає проведення навчальних польотів.
Читайте також: ЗСУ ударом по ЗРК С-300/400 в Криму знищили дійсно важливі цілі (супутникові знімки)
Саме тому, можливо, відомий своїм "вечного полета" Fighterbomber і написав, що літак здійснював перебазування на інший аеродром. Але у РФ вже повідомили, що літак здійснив зліт з аеродрому під Моздоком.
А тоді цей варіант не витримує критики, бо на південь від Моздока жодного російського військового аеродрому немає. Навіть у теорії, якщо мова б йшла про переліт на аеродром "Ханкала" під Грозним, він знаходиться в стороні від місця падіння літака.
Водночас можливо повністю відкинути варіант із тим, що пілоти втратили навігацію, бо це залишилось ще до ери супутникової навігації. І зрештою мова йде про фронтовий бомбардувальник Су-34, де ці системи зарезервовані, а за орієнтування відповідає другий член екіпажу. Більше того, навіть якщо про все це забути, треба дуже сильно хотіти, щоб переплутати степову північ та гори на півдні.
До цього треба додати доволі дивне інформаційне висвітлення цієї катастрофи у РФ, бо замість традиційних історій, як пілоти намагались героїчно відвести несправний літак від селищ - лише сухе повідомлення. І наразі навіть не відомі імена льотчиків, при цьому не лише на офіційному рівні, а навіть на профільних ресурсах.
Але все можливо зробити значно логічнішим, якщо припустити, що мова йшла про спробу втечі російських пілотів на Су-34. Зокрема тоді на свої місця стає нічний політ у горах, який завершився тим, що літак врізався у гору під селищем Горний Дзуарікау. Бо мова йшла про спробу сховатися від власних РЛС. І саме втеча пояснює такий дійсно небезпечний політ.
Окрім того, саме місце авіатрощі натякає на доволі логічний маршрут, якщо планувати саме втекти з РФ до Туреччини, бо це про найкоротшу відстань. Зокрема якщо не рахувати окуповану РФ Південну Осетію, то над територію, яка контролюється Грузією необхідно подолати лише 95 км. А для Су-34 навіть за умов польоту на малій висоті це про десь 270 секунд.
На фоні цього можливо згадати, що з часів СРСР радянські пілоти доволі регулярно втікали до Туреччини. І перший випадок взагалі стався ще у 1948 році. А загалом мова йде, якщо брати лише відомі, про вісім спроб, з яких п'ять були вдалими, остання з яких, перед розпадом СРСР у квітні 1991 року. А найбільш відома стала втеча Александра Зуєва на МиГ-29 у травні 1989 року, який перелетів з аеродрому Міха-Цхакая у Грузії до Трабзона.
Водночас припущення, що катастрофа Су-34 11 червня 2024 року є саме спробою втечі, яка завершилась тим, що у нічних умовах льотчики просто врізались у гору, залишається лише припущенням.
Читайте також: Греки хочуть зі своїх ракетних систем бити на щонайменше 500 км, але це дуже дорого