xcounter
#

Генерал однієї з країн НАТО заявив, що дрони вже через пару років можуть втратити домінування

4708
Фото — Parrot, французький виробник дронів
Фото — Parrot, французький виробник дронів

Таке твердження прозвучало від начальника штабу французького війська — на що він наголошує у своїх заявах

Сьогодні у Франції проходить масштабна оборонна виставка Eurosatory, яка триватиме по 21 червня, і яка далеко не в останню чергу відштовхується від висновків російсько-української війни. Однією з провідних тем події є безпілотні літальні апарати — стриманість щодо озброєних дронів у західних країн зникла, і у порівнянні з 2022 роком, цьогоріч демонструвалася значна кількість БПЛА з бойовим навантаженням.

дрон Франція безпілотники
Фото — Hexadrone

Разом з тим, як заявив на виставці в Парижі начальник штабу французької армії генерал П’єр Шилль, перевагу, яку сьогодні отримують на полі бою завдяки невеликим безпілотним літальним апаратом, є лише "моментом в історії", розповідають у виданні Defense News.

Читайте також: Збити "Ланцет" FPV-дроном: шанс один на мільйон чи вірний розрахунок (відео)

Мовляв, сьогодні в Україні на полі бою втрати дронів від засобів радіоелектронної боротьби становлять 75% і сьогодні активно розробляються різні засоби протидії цій загрозі.

"Зараз це [дрони] експлуатується, це зрозуміло, і ми маємо захистити себе. Сьогодні меч, у контексті повітряного дрона, є потужним, потужнішим за щит. Щит буде рости", — відзначив Шилль, наголосивши, що засилля простих дронів в небі — це тимчасове явище.

За його словами, сьогодні дійсно на дрони припадає до 80% від усіх втрат на полі бою в Україні (хоча, ймовірно, цей показник може бути меншим), водночас він також заявляє, що вже за декілька років таке домінування безпілотних літальних апаратів можна буде ставити як питання.

Як приклад Шилль навів турецький розвідувально-ударний безпілотник Bayraktar TB2, якому важко працювати, коли противник має потужні системи протиповітряної оборони (хоча варто відзначити, що Туреччина додає в арсенал цього дрона нове озброєння, здатне вражати цілі на сотні кілометрів).

безпілотник дрон ефективність
Фото — Hexadrone

Попри такі заяви генерала, раніше на Eurosatory міністр збройних сил Франції Себастьян Лекорню підписав "пакт про БПЛА", що спрямований зокрема і на розвиток дронів масою до 150 кг, і загалом французи хочуть розвивати та структурувати цей напрямок, який раніше був спрямований передусім на цивільні потреби.

Нагадаємо, раніше начальник штабу сухопутних військ Франції Пьер Шилль озвучив своє бачення майбутнього французького війська на основі висновків з досвіду ЗСУ, і насправді вони досить спірні.

Читайте також: Румунія купує німецькі дрони, які мали свою цікаву історію в Україні