xcounter
#

Кому РФ змогла продати свій Су-57, якщо дійсно змогла після 16 років спроб

Су-57
Су-57
15183

Су-57 - винищувач, який лише у РФ називають представником п'ятого покоління і який з 2008 року намагається продати хоча б комусь

Очільник "Рособоронэкспорт" Александр Міхєєв повідомив, що винищувач Су-57 вже має "підписані контракти" щодо експорту. Ця новина стала вкрай несподіваною навіть не беручи до уваги те, що російське озброєння активно втрачає свої традиційні ринки. А через те, що РФ вже 16 років безрезультатно намагається продати свій Су-57.

Тому подача цієї інформації без "помпи" та з рівня голови "Рособоронэкспорт", а не "Ростеха", куди він входить, чи, що більш очікувано, Кремля виглядає дещо дивно. І постає питання, а чи дійсно це не бажання видати бажане за дійсне.

Читайте також: Lockheed Martin показала нову систему, яка зможе запускати в 4 рази більше ракет, аніж M142 HIMARS

Особливо на тлі того, що перша закордонна демонстрація Су-57 на міжнародному авіашоу Airshow China 2024 у Чжухає завершилась тим, що китайці покепкували та поглузували з російського винищувача. А також демонстрацією китайської копії F-35 - J-35A, який є ляпасом РФ з її Су-57.

Су-57

Зрештою перша спроба РФ продати свій Су-57 датована груднем 2008 року контрактом з індійською Hindustan Aeronautics Limited щодо спільної розробки літака FGFA, який мав бути локалізованою версією Су-57. Через 10 років Індія просто вийшла з проєкту, заявив що Су-57 не відповідає навіть вимогам малопомітності, не те що всім критеріям винищувача п'ятого покоління. У березні 2024 року Індія остаточно затвердила проєкт власного винищувача п'ятого покоління без участі РФ.

Ще одним клієнтом у РФ називали Туреччину, якій РФ у 2019 році пропонувала до С-400 докупити авіацію, включно з Су-57. Анкара цим літаком не зацікавилась, бо має свій власний KAAN з планом на 300 одиниць. У РФ також голосили про бажання В'єтнаму закупити цей літак, що також не знайшло практичного підтвердження. Аналогічно звершувались російські оголошення про перемовини з Об'єднаними Арабськими Еміратами та Іраком.

А ще одним клієнтом на Су-57 називався Алжир. У 2020 році ряд неофіційних джерел повідомили, що алжирці нібито законтрактували 14 Су-57Э. Але після чотирьох років жодного офіційного підтвердження цієї угоди не надійшло. А у вересні цього року з'являлась спірна інформація, що Алжир змінив вибір на Су-35, хоча ще у 2022 році аналогічні джерела повідомляли, що алжирці не захотіли купляти ці винищувачі.

Су-57

Зрештою Алжир дійсно залишається доволі вірогідним покупцем російського озброєння, бо експлуатує російські МиГ-29СМТ, Су-30МКА, Як-130, С-300, Т-90С та навіть ОТРК "Искандер", які ховав 10 років. Водночас наявність контракту для РФ ще не означає можливість його виконати, а у випадку з росіянами і спробою видати за тверду угоду меморандум чи намір про закупівлю.

Але наразі у РФ ще є два клієнти, які точно будуть готові закупити Су-57 і наразі є головними партнерами для Кремля. Перший - це Іран, який вже отримав Су-35 та нібито отримав навіть ліцензію на їх виробництво. При цьому Тегеран дійсно може бути зацікавлений і у Су-57, бо лише завдяки РФ оновлює свій авіапарк.

Другим цілком можливим клієнтом є КНДР. Зокрема у вересні 2023 року Ким Чен Ин особисто відвідав авіаційний завод у Комсомольськ-на-Амурі де особисто оглянув Су-57. Тому такий сценарій також є доволі вірогідним, особливо в ключі інформації щодо відправки льотчиків з КНДР до РФ на навчання.

Читайте також: Бундесвер купив Boxer в Австралії, а тепер ця країна може придбати німецькі фрегати MEKO A-200 на $11 млрд