xcounter
#

Бундесвер купив Boxer в Австралії, а тепер ця країна може придбати німецькі фрегати MEKO A-200 на $11 млрд

4790
Німецький MEKO A-200, ілюстративне фото з відкритих джерел
Німецький MEKO A-200, ілюстративне фото з відкритих джерел

Якщо ця історія буде остаточно реалізована, то це приведе до цікавої тенденції на світовому ринку озброєння

У травні 2024 року Бундесвер почав отримувати перші колісні БМП Boxer від Австралії за парадоксальним контрактом, а тепер схоже, що самі австралійці можуть стати покупцями німецького озброєння.

Річ у тім, що зараз Австралія веде програму General Purpose Frigate (GPF), в рамках якої хоче знайти заміну своїм фрегатам проекту Anzac, котрі наразі складають основу надводних сил австралійських ВМС. У фінал конкурсного відбору за цією програмою вийшли два учасники – німецький концерн TKMS з проектом MEKO A-200 та японська Mitsubishi Heavy Industries з проектом фрегату Mogami.

Читайте також: Польща спочатку 10 років робила колісну САУ Kryl, потім її закинула, а тепер про цей проект знову згадали
Фрегат класу Mogami, ілюстративне фото з відкритих джерел

Як пише в своїй публікації польський портал Defence24, фаворитом у цьому конкурсі вважається німецький TKMS, тим більш, що саме на основі німецького проекту були збудовані згадані вище фрегати Anzac для ВМС Австралії.

Водночас, і японська пропозиція також має свої вигідні сторони, тому наперед говорити про результати цього конкурсного відбору, за підсумками якого Австралія хоче збудувати 11 фрегатів за 11 мільярдів доларів.

У випадку з японським проектом Mogami сильною стороною є масовість виробництва – уже шість таких кораблів збудовані для ВМС Японії, ще шість мають бути збудовані. Але є нюанс в тому, що сама Японія не має досвіду з експортом кораблів та кораблебудівних технологій.

Варіанти модульного спорядження MEKO A-200, ілюстративне фото з відкритих джерел

У випадку з Німеччиною мова про те, що MEKO A-200 має будуватись за модульним принципом, що в свою чергу дозволяє змінювати оснащення та озброєння кораблів під різні завдання. Ну й окрім того, німці якраз мають досвід експорту технологій та військово-морського озброєння, що в свою чергу може навіть потенційно знизити вартість кораблів для ВМС Австралії.

Тим більш, що умови конкурсного відбору передбачають, що перші три кораблі можуть бути збудовані на потужностях країни-постачальника, а от інші вісім – мають збудувати безпосередньо на австралійських корабельнях.

Від Defense Express тут підкреслимо, що якщо історія із купівлею німецьких фрегатів для ВМС Австралії таки реалізується, то це окреслить доволі цікаву тенденцію на світовому ринку озброєнь. А саме – коли різні країни світу в рамках оборонної співпраці взаємно купують озброєння, по яким в них є дефіцит.

Наприклад, до цього була історія про те, що Швеція підтвердила закупівлю бразильських транспортників C-390, але це знову про Gripen.

Читайте також: Норвезька NSM стає основною для флоту та морпіхів США: Kongsberg отримав контракт на мільярд доларів