xcounter
#

Японія за 5 років побудує 12 фрегатів: це вдвічі більше ніж РФ планує мати на Тихоокеанському флоті

Фрегат класу Mogami
Фрегат класу Mogami
3402

В планах Токіо вражає все, й темп у 6 місяців на один найсучасніший фрегат й те, що це буде новий корабель, бо спроєктований у 2015 році вже застарів

Японія дуже активно почала озброюватись на фоні збільшення вдвічі витрат на оборону. І хоча мова йде лише про збільшення з 1% до 2% від ВВП - це зростання на приблизно 54 млрд доларів. Але окрім самого збільшення витрат Токіо хоче продемонструвати більш ніж потужні темпи перетворення грошей на озброєння. Й у планах побудувати 12 фрегатів нового класу за п'ять років.

Як пише профільне видання Naval News, це замовлення є коригуванням плану побудувати 22 фрегатів класу Mogami, з яких остаточно вирішено побудувати лише 12 з них, а ще 12, тобто ще +2, за оновленим проєктом. При цьому строки виконання програми не змінились до 2024 року мають бути спущені на воду 12 фрегатів за поточним, а ще 12 за оновленим до 2028 року. Ці кораблі мають замінити застарілі, побудови 80-х років, фрегати класу Abukuma та есмінці класу Asagiri.

Читайте також: Поляки кинули око на ще одну амбітну збройову програму: "хочемо приєднатися до мейнстримного підходу"
Mogami фрегат
Фрегат класу Mogami

При цьому назвати Mogami застарілим неможливо, бо почали його проєктувати у 2015 році й мова йде про надсучасний стелс-фрегат стандартним водозаміщенням у 3900 тонн та головним озброєнням у вигляді 16 універсальних пускових шахт Mk41. Вони призначені для розміщення, як зенітних ракет, включно з протиракетами RIM-161 Standard Missile 3, так й крилатих ракет RGM-109 Tomahawk. Водночас за рахунок розміщення окремого ЗРК Type 03 (дальність знищення цілей до 50 км), вивільняється більше ударних можливостей корабля.

Поточна вартість фрегата класу Mogami складає близько 580 млн доларів за одиницю на основі бюджетного запиту морських сил оборони Японії у серпні цього року.

Також видання наводить орієнтовні зміни, які будуть внесені у проєкт Mogami у потужнішій версії. Стандартнаводотоннажність буде збільшена до 4500-4880 тонн, довжина зі 132 метрів збільшиться до 142, а ширина на 0,7 метра до 17. Також у новий фрегат інтегрують нову версію протикорабельної ракети Type 12, яка повинна мати дальність у 900, а згодом у 1500 км. Окрім того, буде посилена протиповітряна оборона корабля шляхом інтеграції нової неназваної зенітної ракети.

Фрегат класу Mogami
Фрегат класу Mogami

На фоні цього можливо зазначити, що загалом у РФ на всьому Тихоокеанському флоті один радянський ракетний крейсер "Варяг" (сістершип "Москви") та чотири радянські фрегати проєкту 1155, один з них

один пройшов модернізацію за проєктом 1155М та отримав "Калібри" з "Оніксами", другий на модернізації до 2025 року.

Якщо подивитись на плани на умовний 2028 рік, то загалом на ТОФ у РФ буде до двох модернізованих фрегатів проєкту 1155М та до трьох нових фрегатів проєкту 22350, тобто загалом п'ять фрегатів. І це будуть всі найбільші надводні кораблі РФ у Тихому океані, проти не лише японських фрегатів Mogami, а й десь 8-10 ракетних Aegis-есмінців. Хоча звісно розбудова японських ВМС пов'язана не з РФ, а з Китаєм, який за кількістю кораблів вже випереджає США.

Читайте також: Повітряні сили США хочуть мати масовий та дешевий винищувач на заміну F-16 і це не F-35