Перша ж участь російського винищувача Су-57 на міжнародному авіашоу Airshow China 2024 у Чжухає ознаменувала остаточне руйнування міфу про те, що цей літак хоча б якось належить до п'ятого покоління. А також стала доказом того, що всі російські технології авіабудування залишились у XX сторіччі.
А справа була лише в тому, що росіяни не змогли забезпечити зону заборони доступу для глядачів і китайці вільно зафільмували Су-57 беспрецедентно близько.
Читайте також: Тайвань отримала перший HIMARS, хоча замовила їх ще 4 роки тому
У очі кидається величезна кількість болтів на яких тримаються панелі фюзеляжу, але про це було відомо і раніше. Інша справа, що якість стикування елементів не витримує жодної критики.
А от кадри хвостової частини взагалі потрапляють у мережу вперше. І увагу тут слід приділити тому, що для кріплення використовуються болти із різними шліцами - хрест та прямим, а також під шестигранник.
Стикування стулок внутрішнього відсіку озброєння з іншими елементами фюзеляжу також прямо говорить про реальний технологічний рівень авіабудування у РФ і про культуру виробництва.
Ці відео активно ширяться китайськими соціальними мережами, в яких китайські користувачі прямо кепкують та глузують з російського літака. При цьому мова йде не про серійний винищувач, а про прототип. З огляду на номер 054 - Т-50-4, тобто четвертий літак для проведення всіх випробувань, який має бути максимально близьким до ідеалу.
Китайці також наводять приклад свого Chengdu J-20, який у Пекіні називають представником п'ятого покоління. Але китайці також не спішать демонструвати свою машину зблизька.
А загалом вся технологія виробництва Су-57, який лише у РФ називають винищувачем п'ятого покоління, прямо вказує, що з технологій малопомітності у ньому - лише форма фюзеляжу. А для порівняння - фюзеляж дійсно малопомітного F-35.
Читайте також: Чого чекати від нового президента США: як Трамп та Гарріс вплинуть на ОПК США та Україну