Тайвань отримала першу систему далекобійну ракету систему M142 HIMARS із замовлених у 2020 та 2022 роком 29 одиниць. Таким чином на виконання замовлення у США пішло близько 4 років.
Про надходження першого HIMARS повідомляють з опорою на власні джерела тайванські ЗМІ, зокрема TVBS News, зазначивши, що постачання відбулось ще у жовтні. А з боку Defense Express зазначимо, що Тайвань зацікавився HIMARS ще задовго до російської агресії і у 2020 році отримав дозвіл на закупівлю 11 систем.
Читайте також: Чого чекати від нового президента США: як Трамп та Гарріс вплинуть на ОПК США та Україну
Тоді гранична ціна HIMARS, разом із 64 балістичними ракетами M57 ATACMS, була визначена у межах до 436,1 млн доларів. У 2022 році за 1 млрд доларів, вже на фоні ефективного використання цієї системи ЗСУ, був укладений ще один контракт на ще 18 HIMARS з 84 ракетами ATACMS та 864 GMLRS на 1,01 млрд доларів. При цьому вибір додаткових HIMARS був зроблений після скасування замовлення на 40 САУ M109A6.
З боку Defense Express варто зазначити, що для Тайваню отримання HIMARS саме з балістичними ракетами - це про можливість завдання удару по портовій інфраструктурі континентального Китаю. Бо до материка близько 180 км. Водночас за допомогою GMLRS сили оборони Тайваню зможуть атакувати вже китайські плацдарми у випадку висадки.
На Тайвані вже анонсували, що перші HIMARS будуть розгорнуті до кінця 2024 року у західній частині острова. А згодом, до 2026 року, коли планується завершити їх отримання, їх мають розмістити по всьому Тайваню.
Варто додати, що для Тайваню HIMARS цікаві й за рахунок того, що у випадку їх озброєння ракетами PrSM із дальністю понад 500 км стає можливість не лише значно глибших ударів по території Китаю, а й можливість уражати рухомі морські цілі. Зокрема армія США вже відпрацювали таку можливість під час навчань Valiant Shield 24 на Тихому океані у червні цього року.
Читайте також: КамАЗ задекларував багатомільйонні збитки - це про одного з найбільших постачальників вантажівок до армії РФ