xcounter
#

Як швидко можна опанувати САУ 2С22 "Богдана", якщо йдеться про людину без досвіду

3928
САУ 2С22 "Богдана", всі фото — стоп-кадр з відео 1-ої ОБрСП ім. Івана Богуна
САУ 2С22 "Богдана", всі фото — стоп-кадр з відео 1-ої ОБрСП ім. Івана Богуна

Збройні Сили України експлуатують вітчизняну САУ 2С22 "Богдана" на полі бою проти російського окупаційного війська

Військові з 1-ї окремої бригади спеціального призначення ім. Івана Богуна, які вже третій місяць використовують на полі бою українську 155-мм САУ 2С22 "Богдана" від "Краматорського заводу важкого верстатобудування (входить до складу NAUDI), розповіли, як швидко можна опанувати цю самохідну артилерійську установку.

Як розповідає військовослужбовець бригади молодший сержант з позивним "Француз", термін навчання на САУ "Богдана" залежить від того, чи це будуть новачки без досвіду або ж ті хто має якісь знання в цьому напрямку.

Читайте також: Як РФ зараз використовує танки та як лише одна рота за 4 дні спалила 25 машин ворога
САУ 2С22

"Якщо людина не зв’язана з артилерією — місяць мінімум. Якщо людина щось знає, розуміє — тижня два-три", — відповідає "Француз" на питання про те, скільки часу потрібно, щоб впевнено опанувати САУ "Богдана". Зараз він проводить навчання для нових екіпажів на цю самохідну артилерійську установку.

Загалом військовий залишає позитивні відгуки про вітчизняну артилерійську систему. "Машина дуже добра, чітко б’є. Якщо нормально вивірити, влучає дуже гарно", — відзначає "Француз".

САУ 2С22

У сюжеті також наголошується на тому, що сьогоднішній "Богдані" не вистачає автомата заряджання — загалом на цьому аспекті увага акцентується не вперше, раніше військові неодноразово натякали, що українській САУ він потрібен, і що завдяки автомату заряджання темп стрільби має зрости вдвічі — з трьох до шести пострілів за хвилину.

Нагадаємо, як раніше розповідали в "Українській бронетехніці", яка займається бронюванням шасі САУ "Богдана", сьогодні ця машина виробляється у декількох варіантах, щоб якнайшвидше оснащувати Сили оборони України цими артилерійськими системами.

САУ 2С22

Водночас як відзначає "Француз", якнайкраще "Богдана" демонструє себе на шасі Tatra — він наголошує зокрема на кращій прохідності машини та швидкості рух.

Водночас інформацію про детальні характеристики 155-мм САУ 2С22 "Богдана" раніше розкрили у Національна асоціація підприємств оборонної промисловості України (NAUDІ). Так, швидкість цієї машини по трасі становить 80 км/год, запас ходу — 700 км. Час розгортання чи згортання — 90 секунд.

Читайте також: Українська оборонка має "шалений кадровий голод": компанії б’ють на сполох через проблеми з бронюванням