xcounter
#

KNDS створить підприємство в Україні: чому це про Leopard 2, Caesar та снаряди одночасно

Leopard 2A7 (всі фото: KNDS)
Leopard 2A7 (всі фото: KNDS)
4251

KNDS це також Leclerc, PzH 2000, RCH-155, Dingo, VBCI, Gepard, Bonus та багато чого іншого й має величезне значення

Один з найпотужніших європейських конгломератів з виробництва озброєння KNDS має відкрити дочірню компанію в Україні. Це дозволить виконувати ремонт західного озброєння та спрямувати зусилля на виробництво в Україні боєприпасів.

Згода про створення українського підрозділу KNDS була досягнута між міністрами оборони Німеччини та Франції Борисом Пісторіусом та Себастьяном Лекорню, пише Bloomberg.

Читайте також: Данія готова віддати Аргентині 24 F-16 всього за $338 млн, але та брати не поспішає
САУ Caesar
САУ Caesar

І це дійсно має величезне значення для України, бо хоча можливо комусь абревіатура KNDS може ще здатися маловідомою, але саме під такою спільною назвою виступає об'єднання Krauss-Maffei Wegmann (KMW) та Nexter. А флагмани цих компаній точно відомо всім: танк Leopard 2 та САУ Caesar. Хоча звісно продукція KNDS, як німецького, так і французького сегменту значно ширша.

Зокрема частина Nextrer у KNDS - це французький танк Leclerc, колісна бойова машина VBCI, а також вся лінійка бронемашин за програмою SCORPION для сухопутних сил Франції: заміна БТР VAB у вигляді Griffon, розвідувальний Jaguar, як заміна AMX-10RC, а також легкий MRAP Serval.

Jaguar
Jaguar

Також це й надпотужне виробництво боєприпасів всіх калібрів, починаючи від 20-мм до 155-мм, включно з відомим своєю ефективністю проти бронетехніки, за рахунок самонаведення, високоточних Bonus.

А німецька KMW - це звісно Leopard 2, але ще й PzH 2000 разом із новітньою колісною САУ RCH-155, яку також мають отримати ЗСУ. Це також й бронемашини Dingo, БМП Puma, башта якої використовується у Boxer, а також самохідна зенітна установка Gepard, яка хоча й знята з озброєння, але знаходиться у каталозі продукції KMW.

RCH-155
RCH-155

Таким чином KNDS перекриває значну кількість озброєння, що вже експлуатується у Збройних Силах України, а не "перших парах" дозволить значно пришвидшити цикли ремонту та відновлення озброєння. А надалі стати базою для його локалізованого виробництва. Що насправді має величезне значення не лише для України, а, якщо все буде реалізовано у найкращому вигляді, для самих Німеччини та Франції.

Бо зараз дефіцит озброєння та виробничих протяжностей призводить до появи парадоксальних ситуацій. Наприклад, коли Австралія експортуватиме до Німеччини німецькі колісні БМП Boxer, що розроблена німецьким Rheinmetall.

Також заходження KNDS є для конгломерату цілком логічним кроком й з точки зору бізнес-інтересів. Бо це вже зробив Rheinmetall з конкретними планами з виробництва та ремонту, аналогічно - BAE Systems.

Читайте також: У РФ окреслили склад та задачі Дніпровської річкової флотилії, а також де візьмуть для неї кораблі