xcounter
#

Данія готова віддати Аргентині 24 F-16 всього за $338 млн, але та брати не поспішає

18389
Винищувач F-16 ВПС Данії, архівне фото від Royal Danish Airforce
Винищувач F-16 ВПС Данії, архівне фото від Royal Danish Airforce

Чому так виходить, і хто виступає головним "гальмом" процесу

Міністр оборони Данії Троельс Лунд Поульсен планує на наступному тижні таки відвідати Аргентину для подальших перемовин та можливо укладення контракту на поставку 24 винищувачів F-16 у варіанті Block 15.

Хоча наприкінці 2023 року Аргентина оголосила про намір купити ці літаки, а в січні 2024 року президент країни Харві Міллей дав остаточне "добро" на купівлю за умови, якщо буде достатньо коштів у державній казні, по суті ця справа не рухається якраз по фінансовим причинам. Про це пише портал Infodefensa.

Читайте також: У РФ окреслили склад та задачі Дніпровської річкової флотилії, а також де візьмуть для неї кораблі
Винищувач F-16 ВПС Данії, архівне фото від Royal Danish Airforce

Деталізується, що загалом потенційна вартість угоди по F-16 між Данією та Аргентиною може скласти 650 мільйонів доларів, із яких 338 мільйонів доларів – це за самі 24 винищувачі, один неозброєний F-16 у варіанті Block 10 для навчання наземного персоналу, запасних двигунів та інших комплектуючих + за навчання самого персоналу, інші 312 мільйонів доларів – за поставку ракет "повітря-повітря" типів AIM-9 та AIM-120, та авіаційного озброєння класу "повітря-поверхня".

Строк, в який Данія готова поставити ці літаки, поки що не зазначається. Але тут показовим є сам факт, що європейська країна-учасник НАТО за посередництва США готова продати Аргентині вживані винищувачі F-16 за поміркованою ціною, але от сама країна цією пропозицією скористатись не поспішає, м’яко кажучи, головним чином через нестачу коштів. Або ж відсутність політичної волі.

Винищувач F-16 ВПС Данії, архівне фото від Royal Danish Airforce

Тому що у випадку з Аргентиною доволі показовим є й інший випадок. Ця країна досягла домовленостей із Норвегією в листопаді 2023 року про викуп чотирьох патрульних літаків P-3 Orion. Але ця закупка по суті не рухається, тому що аргентинці досі не виплатили 10 мільйонів необхідного авансового платежу при загальній вартості контракту в 60 мільйонів доларів.

Раніше ми розповідали про іншу подібну історію, а саме як одна країна в 2023 році могла купити нові Rafale чи F-16, але має тільки старі Kfir, але щоправда, тут йшлось про іншу країну Латинської Америки, про Колумбію.

Якщо говорити про саму історію, як Данія при посередництві США намагається продати Аргентині вживані F-16, тут варто нагадати, що вона стартувала ще в лютому 2023 року, а всю передісторію ми викладали ось у цій публікації.

Аргентинські штурмовики A-4, наразі єдиний тип бойового літака у розпорядженні ВПС Аргентини, ілюстративне фото з відкритих джерел
Читайте також: Україна оговтується від масштабної атаки РФ: що з ДніпроГЕСом та енергоінфраструктурою