xcounter
#

Як Pepsi в 1995 році пообіцяло AV-8B Harrier в ролі "суперприза", та чим завершилось 3 роки судової тяганини

3368
AV-8B Harrier (всі фото: US DoD)
AV-8B Harrier (всі фото: US DoD)

Як цей літак вертикального злету та посадки став предметом маркетингової акції, та чи зробили в "Пепсі" необхідні висновки вчасно

В одній з архівних публікацій американського порталу Task&Purpose за 2022 рік можна прочитати історію про те, як компанія Pepsi в рамках однієї з акцій у 1995 році пропонувала як приз потенційному переможцю взагалі бойовий літак вертикального злету та посадки AV-8B Harrier, за еквівалент 700 тисяч доларів (за тодішнім курсом).

"Візитівкою" тої акції виступало рекламне відео, де звичайний школяр прилітає на "Харієрі" до школи. Але в даному випадку історія не про те, наскільки мало могло коштувати озброєння після завершення "Холодної війни", а скоріше про ступінь довіри.

Читайте також: Як 59 років тому зйомка реклами остаточно поховала унікальний проєкт XB-70 Valkyrie, що мав розбомбити Москву

Повністю цю публікацію можна прочитати ось за цим посиланням, ми звідти виділимо такі деталі. Умови акції, в рамках якої транслювався образ із прильотом підлітка до школи на "Харієрі", передбачали гіпотетичну можливість отримати такий літак як приз в обмін на "всього лише" 7 мільйонів так званих Pepsi Points.

Нюанс полягав у тому, що для отримання такої кількості балів треба було б купити та випити "усього лише" 1,4 мільйони упаковок по 12 банок з "Пепсі". Тобто тут була саме та ситуація, коли недосяжний приз пообіцяли в обмін за по суті покупку недосяжної кількості продукції компанії.

"Зламати систему" в даному випадку вирішив 21-річний (на той момент) житель Сіетлу Джон Леонард, якого не на жарт захопила ідея отримати власний AV-8B Harrier в ролі переможця акції від Pepsi.

"Лазівка" виявилась в тому, що один Pepsi Point можна було купити на 10 центів, відповідно, щоб назбирати 7 мільйонів таких балів в обмін на "Харієр", виявилось достатнім знайти 700 тисяч доларів. Якби це далі дивно не прозвучало, але Джон Леонард навіть зумів знайти трьох людей, котрі в сумі виділили йому ці 0,7 мільйона доларів, і в підсумку персонаж надіслав на адресу компанії Pepsi гроші та супровідний лист.

Відповідь виявилось дещо передбачуваною - в офіційній відповіді "Пепсі" визнала, що ідея про літак як "суперприз" була вигадкою, за що були принесені відповідні вибачення, а компанія в якості компенсації запропонувала безплатні купони на напої цієї компанії.

Джона Леонарда такий розвиток подій не влаштував, то ж він просто подав до суду з метою отримати обіцяний AV-8B Harrier. Судова тяганина тривала з 1996 по 1999 роки, і хоча громадська думка на боці позивача, процес виграла Pepsi, тобто літак ніхто в підсумку так і не отримав.

Але цікаво, що в самій "Пепсі" не до кінця зробили висновки з цієї історії, бо замість взагалі прибрати незабезпечену обіцянку виграти "Харієр", маркетологи вирішили підняти бар’єр виграшу вже до 700 мільйонів Pepsi Points або ж до еквіваленту 70 мільйонів доларів. Долати який на цей раз уже ніхто не наважився.

Як зауважували автори Task&Purpose в своїй публікації, "мораль історії була проста - не слід вірити всьому, що показують по телевізору".

Читайте також: Чому для України показові "зливи" інструкцій по F-16 та Challenger 2 на форумі War Thunder