Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України та британський транснаціональний оборонний гігант BAE Systems підписали Угоду про співпрацю з локалізації виробництва озброєнь.
Угода була підписана в присутності Президента України Володимира Зеленського та генерального директора компанії Чарльза Вудберна, повідомляє офіційне інтернет-представництво президента. Подія відбулася у рамках зустрічі Зеленського з представниками BAE Systems.
Читайте також: Які виклики після вступу в НАТО може чекати виробництво зброї в Швеції, де є Saab та BAE Systems
Крім угоди про локалізацію виробництва, під час зустрічі була також підписана й інша угода, вже за участі Міністерства оборони України — йдеться про Рамкову угоду про співпрацю щодо ремонту, запасних частин та виробництва нових легких гармат L119.
Зеленський подякував BAE Systems за рішення про відкриття представництва в Україні: "Ми високо цінуємо, коли приватні компанії в такий час відкривають свої офіси в нашій країні. Насамперед це дуже важливий сигнал підтримки нашого народу, українських громадян".
Про те, що оборонний гігант BAE Systems планує відкрити свій офіс в Україні, а згодом і розгорнути потужності як з ремонту, так і виробництва ОВТ, стало відомо ще наприкінці травня цього року.
Водночас сьогодні Україна використовує на полі бою низку зразків військової техніки — від танків до БМП і САУ — і тому співпраця з BAE Systems надважлива з огляду на інтенсивну експлуатацію зразків озброєння, за які відповідає BAE Systems.
Тут же варто згадати, що раніше у цьому місяці Україна та Швеція задекларували намір про спільне виробництво шведських бойових машин піхоти CV90 в Україні — у чому головна особливість такої машини як основної БМП ЗСУ Defense Express розмірковував в окремому матеріалі.
Щодо гаубиць L119, то вони постачалися ЗСУ у рамках оборонної допомоги, використовуються як мінімум з літа 2022 року і позитивно зарекомендували себе на полі бою — українські військові відзначають передусім мобільність цієї гаубиці та зручність в експлуатації.
Читайте також: Яке місце у строю Gripen в Україні й чому літак, який програв всі останні тендери - непоганий варіант