xcounter
#

Ту-95МС можуть "нависати" навіть над Австралією, яка у це поки не вірить, то ж яку ППО має ця країна

16391
Ту-95МС стратегічної авіації "ВКС РФ" на авіабазі "Манухуа" в Індонезії, 2017 рік, архівне фото з відкритих джерел
Ту-95МС стратегічної авіації "ВКС РФ" на авіабазі "Манухуа" в Індонезії, 2017 рік, архівне фото з відкритих джерел

Тим більш, що тут мова про одну із країн західного світу, в якої Україна раніше просила зенітно-ракетні комплекси

У вівторок 15 квітня 2025 року в пресі з’явились повідомлення про те, що Росія хоче взяти в оренду одну з авіабаз Індонезії під свої Ту-95МС та інші літаки дальньої авіації. Це повідомлення отримало неабиякий резонанс, оскільки виходило що в разі передачі цієї авіабази Кремлю російські Ту-95МС змогли би буквально "нависати" над Австралією як віддаленим куточком Тихоокеанського регіону.

На цьому тлі влада самої Австралії заявила, що вона сама не вірить в можливість розміщення російських бомбардувальників в Індонезії, і що офіційна Джакарта начебто запевнила у тому, що наразі подібних кроків не планується.

Читайте також: У Європі оцінили як прорвати ППО РФ без допомоги США, але з досвідом України: що пропонують аналітики з RUSI
Місце розміщення авіабази "Манухуа" в Індонезії, яку хоче отримати в своє розпорядження РФ, інфографіка від Clash Report

На цьому тлі актуальним стає питання про те, а що взагалі по протиповітряній обороні має сама Австралія. Тим більш варто пригадати, що влітку 2023 року Україна подавала до Австралії запит на передачу зенітно-ракетних комплексів NASAMS як таких, що необхідні для посилення нашої ППО проти дронів.

Тут ми можемо відштовхуватись від даних The Military Balance 2024, котрі заодно наочно покажуть, чому в описаній вище ситуації влада Австралії воліє не вірити в перспективу появи російських Ту-95МС в Індонезії.

Річ в тім, що з формальної точки зору сама Австралія зараз взагалі не має власного наземного компоненту протиповітряної оборони із ЗРК, бо лише на 2026 рік заплановане досягнення операційної готовності двох батарей NASAMS по три пускові установки кожна, в процесі освоєння яких зараз перебувають австралійські збройні сили.

Австралійські військові навчаються застосовувати NASAMS, травень 2023 року, зображення наводить Janes

Що стосується авіації для виконання завдань протиповітряної оборони, то станом на початок минулого року Австралія мала 63 літаки F-35A, 24 літаки F/A-18F Hornet та шість літаків радіолокаційного дозору E-7A Wedgetail.

Тут також можна врахувати, що в складі ВМС Австралії є три есмінці проекту Hobart, оснащені системою Aegis та вертикальними пусковими установками Mk41, котрі можуть використовуватись не тільки для пуску морських зенітних ракет типу SM-2, але й також SM-6 з дальністю до 370 кілометрів. І також варто вказати, що Австралія має РЛС на дальність виявлення 1000-3000 км, які хоче купити Канада для спільної із США протиракетної оборони.

Якщо узагальнювати, то на даний момент "Зелений континент" має доволі значні потужності в плані авіації та засобів раннього виявлення повітряних цілей. Але нюанс в тому, що якщо опиратись на дані у відкритому доступі, то не було повідомлень про те, що австралійці готуються відбивати на своїй території масовані ракетні атаки від РФ.

Читайте також: Китай має ракети YJ-18 і дрони Sunflower 200, якими може вдарити по Перл-Харбору та навіть Заходу США