Британське видання The Telegraph в своїй публікації написало про проблеми, які для ЗСУ створюють рашистські дрони-камікадзе "Ланцет". Зокрема, видання з посиланням на слова радника міністра оборони України Юрія Сака пише, що за даними розвідки, РФ нарощує виробництво БПЛА цього типу, і це створює відповідні проблеми для наших військ. Як і будь-яка інша рашистська зброя, що може пошкоджувати техніку чи напряму загрожувати нашим бійцям.
Тим більш, що "Ланцет" можна назвати однаковою мірою як примітивним, так і ефективним. З однієї сторони, цей дрон-камікадзе не має складних систем навігації, як наприклад на Shahed-136. З іншої сторони, "Ланцет" має достатньо велику дальність польоту до 40 км, щоб атакувати цілі в режимі "вільного полювання", а при заході на атаку швидкість цього БПЛА в піке може сягати 300 км/год.
Читайте також: Росіяни хочуть поставити "мангали" й балістичні обчислювачі на БМП-3 для стрільби із закритих позицій
В своїй поточній конфігурації "Ланцет" має вартість орієнтовно в 35 тисяч доларів, і оснащений БЧ масою всього до 2 кг. Для управління таким дроном може використовуватись звичайний пульт з джойстиком, "наче як в комп’ютерній грі", іноді для коригування можуть використовуватись також і розвідувальні БПЛА. І ці всі характеристики дозволяють "Ланцету" бути достатньо потужною загрозою для наших військ, зокрема для артилерії, яка постійно вимушена захищати свої позиції антидроновими сітями.
Простих засобів боротьби проти "Ланцета" нема хоча б тому, що цей дрон-камікадзе здатен також агресивно маневрувати. Тому, як пише The Telegraph з посиланням на слова Юрія Сака, Міноборони України шукає одразу кілька варіантів засобів для боротьби з такими дронами-камікадзе.
Перший варіант – передача додаткових засобів РЕБ від союзників. Другий варіант – зенітні системи на кшалт німецького "зенітного танка" Gepard, 45 машин такого типу Україна має отримати до кінця 2023 року. Третій варіант, який можна віднести до перспективних – Україна подала запит до Австралії на поставку модернізованого варіанту ЗРК NASAMS, розміщеного на шасі бронеавтомобіля Hawkie.
NASAMS у варіанті для Австралії відрізняється можливістю застосування не тільки ракет AIM-120 AMRAAM, але й ракет малої дальності AIM-9X також. Розміщення ПУ цього комплексу передбачено одразу на двох типах шасі – австралійське Hawkie та німецьке Rheinmetall HX. Передбачається, що австралійська армія матиме мінімум дві батареї ЗРК NASAMS по три пускові установки в кожному, але досягнення їх операційної готовності заплановано аж на 2026 рік.
Читайте також: Окупанти поставили кілька десятків зеніток 2М-1 і 2М-3М для захисту своєї бази в Севастополі від наших БПЛА