Канада та США мають спільну систему протиракетної оборони NORAD, котру можна вважати правонаступницею аналогічної системи часів "Холодної війни". На тлі конфлікту між Білим Домом та канадською владою може виглядати парадоксальним хоча би те, що військові Канади можуть далі мати стратегічні плани по участі в NORAD.
Але на цьому парадоксальність не вичерпується, бо для посилення свого відтинку в NORAD влада Канади хоче купити загоризонтні РЛС із дальністю огляду 1000-3000 кілометрів взагалі в Австралії.
Читайте також: У Повітряних Силах розповіли про застосування FrankenSAM на базі ЗРК "Бук-М1"

Як пише в своїй публікації The War Zone, канадський уряд готовий витратити 4 мільярди доларів на загоризонтні РЛС, бо це посилить їх сектор огляду в Арктиці, і відповідно зміцнить оборонні позиції в регіоні.
Але тут треба врахувати, що порівняно із періодом "Холодної війни" зона покриття канадських РЛС звузилась суттєво, тому в даному випадку Канада просто збирається відновити раніше втрачені спроможності, на які доведеться витратити не тільки значний обсяг фінансів, але й найбільш дорогоцінний ресурс, тобто час.
Бо, як вказано на сайті Міноборони Канади, програма A-OTHR по придбанню загоризонтних РЛС має стартувати аж в 2027 році, а остаточно має бути виконана до 2032 року включно.

Якщо ж говорити про загоризонтні РЛС в Австралії, то ця країна має загалом три радари такого класу під позначенням JORN (Jindalee Operational Radar Network), котрі були зведені та запущені в роботу ще у 1980-хх роках та виготовлялись із компонентів переважно австралійського походження.
Мережа JORN в своєму нинішньому вигляді дозволяє перекривати не тільки суходільну частину території Австралії, але й акваторію навколо її берегів площею 9 мільйонів квадратних кілометрів. Але схоже, що ця мережа може стати ще більш потужною, бо зараз BAE Systems веде програму модернізації JORN вартістю 1,2 мільярди доларів.
Сама Австралія тут має політичний мотив розширювати експорт своїх продукції й технологій оборонного призначення, і якраз саме на цьому мотиві й може відбутись поставка загоризонтних РЛС для Канади, котра має спільну із США систему протиракетної оборони NORAD.

Читайте також: Як у США ще у 50-х роках намагались зробити VTOL-літаки та чому така ретро-футуристика провалилась