Пропонуємо ознайомитися з оглядом подій та матеріалів тижня, короткий опис яких ми зібрали для вас у цій статті.
Mirage-2000D
Орієнтовно місяць назад, тобто в січні 2024 року, Командування Повітряних Сил в своїй заяві окреслило зокрема, що "не виключено, що бойові спроможності бомбардувальників Су-24М посилить Mirage-2000D", що уже виглядало цікавим сигналом. Бо це означало, що наша країна зацікавлена отримати від Франції спеціалізовані ударні літаки, "заточені" під роль носія крилатої ракети повітряного базування SCALP-EG.
Читайте також: Велика Британія хоче передати Україні дрони зі штучним інтелектом: можливо мова йде про "рій"
А тепер і французьке профільне видання IntelligenceOnline в своїх публікаціях від 5 та 12 лютого зазначало, що Україна не просто веде із Францією перемовини про отримання Mirage-2000D, питання отримання цих літаків мало бути ледь чи не провідним під час візиту президента Франції Еммануеля Макрона до Києва 13-14 лютого цього року. Щоправда, наразі є повідомлення, що візит французького президента до України поки що відкладений через "безпекові міркування".
B-52
На цей момент ВПС США можуть підняти у повітря лише три із п’яти наявних в строю стратегічних бомбардувальників B-52, при загальній кількості всього 76 літаків.
Щоб підтримувати працездатність парку B-52, американським військовим доводиться все частіше вдаватись до "канібалізму запчастин", при цьому в хід йдуть не тільки "борти" з "кладовища літаків" на авіабазі Девіс-Монтан, але й стройові бомбардувальники також.
M777
Командування Сил логістики Збройних Сил України повідомило, що українські військові опанували проведення відновлення гаубиць M777. "Серед технологій, що застосовують фахівці з ремонту за напрямком діяльності, зварювання титанових поверхонь пошкоджених артилерійських систем", - йдеться в офіційному повідомленні.
Опанування більш глибокого ремонту M777 у ЗСУ вкрай важливо, бо саме ця 155-мм гаубиця по суті є основною причепною артилерійською системою у цьому натівському калібрі у строю. Тому їх відновлення саме в Україні економить значний час на логістику, коли цю артилерійську систему необхідно було відправляти за кордон.
AV-8B Harrier II
Для охорони судноплавства в Червоному морі було задіяно літаки не тільки з авіаносців ВМС США, але й і з універсальних десантних кораблів також, при цьому мова саме про літаки вертикального злету та посадки AV-8B Harrier II.
При цьому пілот одного із AV-8B Harrier II зі складу 231-ої ескадрильї авіації Корпусу морської піхоти США, розміщеної на універсальному десантному кораблі USS Bataan, капітан Ерл Ерхарт заявив про збиття загалом семи дронів-камікадзе єменських хуситів за весь час перебування американського флоту в регіоні.
Знищений ВДК "Цезарь Куников"
Корпус морської піхоти США знову наголошує на проблему підтримки запасів боєприпасів, яка насправді випливла ще до початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну в лютому 2022 року — а сьогодні актуальність цієї проблеми вийшла на новий рівень, коли з огляду на висновки війни в Україні та нападу "ХАМАСу" на Ізраїль виникає питання — а як довго США зможуть дозволити собі витрачати мільйони доларів на ракети, якими вони знищують у рази дешевші дрони та й інше озброєння.
Як чудову ілюстрацію сьогоднішніх реалій генерал-лейтенант Карстен Хекл наводить приклад, як Україна лише п’ятьма надводними дронами MAGURA V5 потопила в рази дорожчий російський великий десантний корабель "Цезарь Куников" — і це приклад того, що Пентагон сьогодні не знаходиться на "правильному боці витрат", коли йдеться про відбиття атак великих груп безпілотних засобів.
Читайте також: Супутник з електромагнітною зброєю: деталі нової зброї РФ проти США, про що йде мова, як працює, чим загрожує