xcounter
#

ЗСУ тепер відновлюють гаубиці M777 самостійно - Командування Сил логістики

19900
M777 у ЗСУ
M777 у ЗСУ

Ремонт та відновлення американської M777 не така й проста річ через широке використання титанових сплавів

Командування Сил логістики Збройних Сил України повідомило, що українські військові опанували проведення відновлення гаубиць M777.

"Серед технологій, що застосовують фахівці з ремонту за напрямком діяльності, зварювання титанових поверхонь пошкоджених артилерійських систем", - йдеться в офіційному повідомленні.

Читайте також: Схоже, що далекобійні GLSDB для HIMARS вже в Україні: ворог показав уламки

Опанування більш глибокого ремонту M777 у ЗСУ вкрай важливо, бо саме ця 155-мм гаубиця по суті є основною причепною артилерійською системою у цьому натівському калібрі у строю. Тому їх відновлення саме в Україні економить значний час на логістику, коли цю артилерійську систему необхідно було відправляти за кордон.

При цьому слід зазначити, що мова йде саме про доволі серйозні ремонтні роботи, бо ремонтувати західне озброєння, включно з M777 у ЗСУ почали ще у 2022 році. Й для цього армія США розгорнула центр "дистанційного ремонту", де американські фахівці через захищені цифрові чати надавали українським військовим інструкції, а також передавали креслення для виготовлення необхідних компонентів.

M777

І хоча повідомлення про початок більш глибокого ремонту M777 був зроблений лише зараз, вочевидь мова йде про вже сталу практику. Зокрема на кадрах зафіксовано мінімум дві ці американські гаубиці.

M777 ЗСУ

При цьому серед них була M777 від Австралії. Нагадаємо, що передача шести цих гаубиць відбулась ще у квітні 2022 року.

M777 австралія ЗСУ

Читайте також: РФ хоче мати на полі бою "автоматизовані групи" дронів-камікадзе