xcounter
#

Схоже, що далекобійні GLSDB для HIMARS вже в Україні: ворог показав уламки

8429
GLSDB
GLSDB

Все вказує на те, що ЗСУ отримали довгоочікувані GLSDB й замість анонсів одразу почали робити ворогу сюрпризи

У мережі з'явилось відео, яке було знято окупантами, на якому зафіксовані уламки нового виду озброєння, яке прилетіло по їх позиціях.

Й серед уламків складених у картонну коробку дуже сильно виділяється доволі нестандартний елемент квадратної форми з рульовими поверхнями та штрихкодом.

Читайте також: РФ хоче мати на полі бою "автоматизовані групи" дронів-камікадзе

Й в ньому дійсно доволі легко впізнати хвостову частину високоточної бомби GBU-39/B Small Diameter Bomb (SDB). Й саме вона є частиною GLSDB спільно з реактивним двигуном від некерованого реактивного снаряда M26. І якщо одразу виключити варіант того, що Україна отримала просто бомби SDB, то ніяких інших варіантів, окрім GLSDB, не залишається.

GBU-39/B Small Diameter Bomb

А враховуючи те, що від самої бомби окрім хвостової частини нічого не залишилось, то мова також йде й про перше успішне бойове використання GLSDB Збройними Силами України та взагалі перше бойове використання цієї системи у світі.

Бо саме ЗСУ мали стати першим оператором GLSDB, бо для наших військових ця система й була замовлена за програмою USAI урядом США й очікуваний строк отримання першої партії якраз й припадає на перший квартал 2024 року.

А відсутність офіційних оголошень щодо передачі озброєння, тобто сюрприз для ворога, значно кращий за анонс нових далекобійних можливостей ЗСУ. Щоправда ніяким чином це не заважало РФ "перехоплювати" GLSDB ще у березні 2023 року ще у березні 2023 року.

Нагадаємо, що GLSDB дозволяють знищувати ворога на дальності до 150 км. За принципом роботи - спочатку за допомогою ракетного двигуна бомба GBU-39/B виводиться на значну висоту, відокремлюється, розкриває крила та починає планувати до закладеної цілі.

Сама бомба GBU-39/B має вагу лише у 113 кг, але попри це вона може пробивати понад 90 см залізобетону після чого вибухнути. Також є режим контактного та повітряного підриву. За наведення на ціль у базовій версії GBU-39/B відповідає інерціальна та супутникова навігація, задекларована точність відхилення - до 1 метра.

Окрім того, є варіанти оснащення цієї бомби пасивною радіолокаційною головкою самонаведення, яка може атакувати РЛС або станції РЕБ. Існує версія і з напівактивним лазерним наведенням. Зрештою інший варіант бомби GBU-53/B II має тепловізійну головку самонаведення.

Й маємо зазначити, що який саме варіант бомби для GLSDB отримала Україна насправді доволі дискусійний, бо по суті серійне виробництво цього озброєння розпочато саме для ЗСУ для використання проти РФ з усією специфікою реальної війни.

Читайте також: Boeing почав "викручувати руки" Пентагону вартістю нового літака AEW&C ​E-7 Wedgetail