xcounter
#

Як дронами Magura V5 топили ВДК "Цезарь Куников" на відео від ГУР: аналіз та дивацтва росіян

7363
Як дронами Magura V5 топили ВДК "Цезарь Куников" на відео від ГУР: аналіз та дивацтва росіян

Успішна атака морських дронів стала результатом відточеної скоординованої тактики зграї, якій РФ зміг протиставити лише матросів з автоматами

Головне управління розвідки Міноборони України оприлюднило відео зі знищенням великого десантного корабля "Цезарь Куников" Чорноморського флоту РФ.

Для атаки, яка здійснювалась у взаємодії з іншими підрозділами Сил оборони України, були використані морські дрони Magura V5, які атакували ворожий корабель зграєю із різних ракурсів, послідовно уражаючи його у ключові точки.

Читайте також: СРСР експериментував із Р-60 на Ми-24, і схоже, що рашисти про таке згадали

Якщо брати викладену хронологію на відео, то перший дрон наближався до "Цезаря Куникова" з боку берега з метою ураження носової частини корабля, де знаходиться носова апарель, яка сама по собі є вразливим місцем великих десантних кораблів. Але попри наявність на борту ВДК двох 57-мм спарених автоматичних гармат АК-725 на відео їх роботи не помічено.

АК-725

Натомість по кораблю бігають та метушаться російські моряки, деякі з яких виглядають та намагаються зі автоматів влучити у морський дрон.

Цезарь Куников

Результат двобою автомат проти Magura V5 доволі закономірний. Скоріш за все, перший дрон влучає у носову частину корабля. Це означає, що "Цезарь Куников" отримає першу пробоїну у головному трюмі.

проєкт 775 схема

Інший Magura V5 наближається до цілі вже з боку моря, при цьому знову фіксує єдиний засіб захисту великого десантного корабля РФ від подібної атаки - моряка з автоматом.

Цезарь Куников

Удар з іншого борту корабля приходиться на відсік з силовою установкою, яка знаходиться в останній третині корпусу. Завдяки тепловізору її добре видно.

Цезарь Куников

Після першого ураження у цей район корпусу прямує ще один дрон, який не лише фіксує ураження, а й збільшує їх.

Цезарь Куников

Згодом ще один дрон фіксує "Цезарь Куников" Чорноморського флоту РФ вже зі значним креном на борт, фактично від вже лежить на боку, та диферентом на корму.

Цезарь Куников

Таким чином у РФ вже "мінус" четвертий великих десантний корабель на Чорному морі, після знищення ВДК "Саратов", "Минск" та "Новочеркасск". Окрім того, морськими дронами був пошкоджений "Оленегорский горняк".

Читайте також: Іспанія хоче модернізувати понад 200 своїх Leopard 2E, але не має чіткого проекту та бюджету