xcounter
#

ВДК "Цезарь Куников" потоплено поряд з окупованим Кримом - офіційно

4135
ВДК "Цезарь Куников"
ВДК "Цезарь Куников"

"Цезарь Куников" став четвретим великим десантним кораблем РФ на Чорному морі який був знищений

На південь від Алупки поки окупованого Криму, сьогодні у ночі 14 лютого, був уражений та потоплений великий десантний корабель "Цезарь Куников" Чорноморського флоту РФ. Це сталось у результаті спільної операції ЗСУ та Головного управління розвідки Міноборони.

Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ, який підкреслив, що ворожий корабель перебував у територіальних водах України.

Читайте також: Скільки живої сили, техніки та артилерії має армія РФ, і як довго зможе воювати

Вочевидь атака відбулась з використанням надводних дронів-камікадзе, для яких потоплення великого десантного корабля сталось вперше. До цього такими дронами вдалось пошкодити "Оленегорский горняк" 4 серпня 2023 року, а також інші кораблі ЧФ РФ, які уражались, але не були остаточно знищені.

Але з того часу кількість морських дронів, які виділяються для атаки збільшилась, а тактика атак була відточена. Завдяки цьому на рахунку цих засобів ураження першим з'явився ракетний катер РФ "Ивановец".

За інформацію від мешканців окупованого півострова, яку транслює "Крымский ветер", корабель був атакований ще у темний час доби, були чути серію потужних вибухів. Можливо корабель перевозив боєприпаси, що для російських ВДК у Чорному морі є типовою задачею.

Згодом з'явилось й відео зі знищенням великого десантного корабеля "Цезарь Куников", аналіз якого та дивацтва росіян у окремому матеріалі.

Зі світанком над районом знищення корабля помічена значна активність вертольотів, які виконують пошуково-рятувальні роботи, а на місті де був потоплений "Цезарь Куников" знаходиться рятувальне судно, а також плоти з ВДК.

Цезарь Куников

Великий десантний корабель "Цезарь Куников" належить до проєкту 775, який є основним проєктом таких кораблів у РФ. Був спущений на воду у 1986 році. Цей корабель вже був пошкоджений під час удару 24 березня 2022 року по окупованому Бердянську. Тоді йому та потім знищеному однотипному "Новочеркасск" вдалось вийти з порту. Але капітан корабля - отримав поранення несумісні з життям.

Зазначимо, що для РФ це вже далеко не перша втрата саме великих десантних кораблів, до цього ракетними ударами було знищено: "Саратов" у Бердянську (24 березня 2022 року), "Минск" у Севастополі (13 вересня 2023 року), "Новочеркасск" (26 грудня 2023 року).

Читайте також: СРСР експериментував із Р-60 на Ми-24, і схоже, що рашисти про таке згадали